close
دانلود آهنگ جدید
مرتضی بانک : روحانی تدارکاتچی نشد/ رییس جمهور اهل بده‌بستان نیست

مرتضی بانک : روحانی تدارکاتچی نشد/ رییس جمهور اهل بده‌بستان نیست

تازه ترین انتشار یافته ها
پیغام مدیر
از این که سایت ما را به عنوان سایت مورد نیاز خود انتخاب کرده اید متشکریم.

فروشگاه مد و لباس

theme-one-specialDay1   theme-one-specialDay2

تبلیغات

مرتضی بانک : روحانی تدارکاتچی نشد/ رییس جمهور اهل بده‌بستان نیست

مرتضی بانک : روحانی تدارکاتچی نشد/ رییس جمهور اهل بده‌بستان نیست
مجله اينترنتي پرستو
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: تعداد زیادی از نامزد‌ها در بین گروه‌های ۲۴ گانه اصلاح‌طلب‌ها هم نبودند، درعین حال به نظرم رهبران اصلاح‌طلب از نتیجه انتخابات راضی هستند.

مرتضی بانک در گفت‌و‌گو با ایلنا، با اشاره به فرایند ائتلاف اصلاح‌‌طلبان در انتخابات مجلس دهم اظهار داشت: بعضی مسائل اگر مطرح شود بیشتر باعث خوشحالی طرف مقابل می‌شود.

گروه‌های سیاسی همسو در سال ۹۲ با در نظرگرفتن حداقل‌ها وارد صحنه شدند

او ادامه داد: از سال ۹۲ اتفاقی در کشور افتاد که گروه‌های سیاسی همسو با در نظرگرفتن حداقل‌ها وارد صحنه سیاسی شدند چون شرایط سیاسی- اجتماعی ایجاب می‌کرد که از آرمان‌گرایی که هر کدام از گروه‌ها و احزاب داشتند، دست بکشند و به فکر آینده کشور باشند.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: بسیاری از انتظارهایی که در ابتدا داشتند، کنار گذاشته شد و به این ترتیب در سال ۹۲ اصلاح‌طلب‌ها و اعتدالگرا‌ها دست به دست هم دادند و جریان ۹۲ را پشت سر گذاشتند و این جریان با‌‌‌ همان ویژگی‌ها ادامه پیدا کرد.

در انتخابات مجلس کف خواسته‌ها در نظر گرفته شد

بانک ادامه داد: در انتخابات مجلس هم کف خواسته‌ها در نظر گرفته شد و این وضعیت ادامه پیدا کرد، ما هم نباید اجازه دهیم این انسجام و همفکری دچار خدشه شود. حزب اعتدال و توسعه هم همین مسئله را مورد توجه قرار داده است و معتقد بود آرایش سیاسی که در سال ۹۲ ایجاد شده بود، در سال ۹۴ هم کارساز خواهد بود و باید در سال ۹۶ هم همین مسیر را ادامه دهیم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه کنشگران سیاسیِ همسو به این نتیجه رسیدند که انسجام و هماهنگی ایجاد کنند و با حداقل خواسته‌ها و برنامه‌ها وارد کارزار انتخابات شوند، عنوان کرد: نباید این مؤلفه را از این زیربنا خارج کنیم.

امروز روز تقسیم غنائم نیست

مرتضی بانک گفت: ما زیربنای اولیه‌ای گذاشتیم که با هماهنگی و همفکری و با توجه به کسب حداقل‌ها، انسجام ایجاد کنیم چراکه هر چقدر دستاورد‌ها از حداقل بالا‌تر برود، منفعت بیشتری فراهم شده است.

امروز روز تقسیم غنائم نیست. اگر وارد علل شویم شاید خیلی از مسائل از سوی دو طرف مطرح شود که قابل بررسی است. ضمن اینکه امروز بالا‌تر از حداقل‌های را بدست آوردیم و هم در سال ۹۲ و هم در سال ۹۴ نتایج بسیار ارزشمندتری برای این گروه همراه به ارمغان آمد.

مجلس دهم بهتر می‌تواند آینده کشور را محقق کند

بانک تاکید کرد: امروز خیلی مسائل عوض شده است و نباید به روبنا‌ها توجه کنیم که مثلا رئیس خبرگان چه کسی است یا رئیس مجلس عوض نشده است. شخصاً معتقدم این مجلس بهتر می‌تواند آینده کشور را محقق کند و به مسائل ملی بیشتر بپردازد. امروز کنشگران سیاسی معتقدند باید وضعیت تغییر کند و در مسیر این تغییر معتقدم این مجلس می‌تواند تاثیرگذار باشد.

گاهی در دسته‌بندی‌ها نمی‌توان موضع روشنی داشت

او تفاوت ایجاد شده بین مجلس فعلی و مجلس قبلی را حرکت کشور در مسیر خردورزی خواند و افزود: اصلاح‌طلبان در قم از آقای لاریجانی حمایت کردند. بعد بعضی از نمایندگان هم از ایشان برای ریاست مجلس حمایت کردند. گاهی در دسته‌بندی‌ها اشکالاتی به وجود می‌آید که نمی‌توان درباره آن موضع روشنی داشت.

مجلس دهم عقلانیت بیشتری دارد

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: هدفمان این بود که مجلسی با عقلانیت بیشتر ایجاد شود و خوشبختانه ایجاد شد. همه مجموعه دنبال حضور عناصر معتدل در لیست بودند که انجام شد. به عنوان مثال در تهران بسیاری از کنشگران اصلاح‌طلب و اعتدالگرا حذف شده بودند.

تمامی کاندیدهای حزب اعتدال و توسعه علیرغم رایزنی ها ردصلاحیت شدند

او متذکر شد: تمامی کاندیدهای درون حزب اعتدال و توسعه حذف شدند و علیرغم تلاش‌هایی که شد نتوانستند در انتخابات حضور پیدا کنند و بعد که ردصلاحیت شدند، قرار شد بهترین افراد موجود انتخاب شوند. ممکن هم بود بعضی از این افراد که وارد مجلس شوند رفتارهای غیر تشکیلاتی داشته باشند، اما بحث این بود که حتی این فرد غیرتشکیلاتی، همراه‌تر حرکت می‌کند.

رهبران اصلاح‌طلب از نتیجه انتخابات راضی هستند

عضو ارشد حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: تعداد زیادی از نامزد‌ها در بین گروه‌های ۲۴ گانه اصلاح‌طلب‌ها هم نبودند، درعین حال به نظرم رهبران اصلاح‌طلب از نتیجه انتخابات راضی هستند.

اصرار بر نامزدی کسی که چندبار در انتخابات رای نیاورده، تقابل با مردم است

این فعال سیاسی اعتدالگرا درباره مهم‌ترین رقیب روحانی در انتخابات ۹۶ گفت انتخابات ریاست جمهوری معمولا دو قطبی است. با این حال اصولگرایان هنوز نتوانسته‌اند کسی را به عنوان کاندیدا معرفی کنند که مورد اجماع اصولگرایان باشد و وجهه مردمی داشته باشد. از طرفی کسی که چند بار در انتخابات شرکت کرده و رای نیاورده است، اگر روی نامزدی خود اصرار کند، وارد تقابل با مردم شده است.

احمدی‌نژاد رقیب جدی برای روحانی نیست

بانک یادآور شد: احمدی‌نژاد هم رقیب جدی برای روحانی نیست او دوست دارد در رسانه‌ها تیتر شود و این رفتار‌ها را برای همین انجام می‌دهد. این کار توسط هر کسی که معرفی شود او به خواسته خود رسیده است، اما به هیچ وجه اصولگرایان روی احمدی‌نژاد اجماع نخواهند کرد و چون تعدد کاندید‌اها به ضرر آن‌هاست، در ‌‌‌نهایت فرد دیگری نامزد خواهد شد.

او افزود: به نظر می‌رسد شعارهای احمدی‌نژاد هم اعتباری ندارد مثلا شعار مبارزه با فساد در حالی از سوی او و دوستانش مطرح می‌شد که بیشترین فساد در آن دولت اتفاق افتاد. به نظر من جمع اصلی اصولگرایان باید کسی را معرفی کنند که متمایز باشند و به نظر می‌رسد این برگ برای اصولگرایان در حال حاضر وجود ندارد.

نتیجه انتخابات به خصوص در تهران،‌‌ برجام ۲ بود

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به موضوع برجام ۲ و ۳ گفت: برداشت من این است که این مجلس بسیار موفق خواهد بود و این موفقیت نتیجه کار اصلاح‌طلبان و اعتدالگریان است و معتقدم همین مشارکت بالا و نتیجه انتخابات به خصوص در تهران،‌‌ همان برجام ۲ بود.

اولویت روحانی در یک سال آینده گشایش اقتصادی است

مرتضی بانک گفت: فضای مهندسی‌شده که برای نامزدهای این طرف وجود داشت در این برنامه شکسته شد و به نظر می‌رسد اولویت روحانی در یک سال آینده گشایش در مسائل اقتصادی است که امیدوارم با هماهنگی مجلس اتفاق بیفتد. البته حل مشکلات زمان می‌برد اما برنامه‌های دولت در این زمینه جدی است.

ترمیم کابینه بر عهده رئیس‌جمهور است/ استعفای نعمت‌زاده در دولت مطرح نشده است

عضو ارشد حزب اعتدال و توسعه درباره احتمال استعفای آقای نعمت‌زاده و حضور در ستاد انتخاباتی روحانی گفت: چنین موضوعی به هیچ عنوان مطرح نشده است، اما درباره شایعات دیگری که شنیده می‌شود باید رئیس‌جمهور تصمیم‌گیری کند. ترمیم کابینه بر عهده رئیس‌جمهور است و هیچ کس دیگری جز ایشان نمی‌تواند در این زمینه اظهارنظر کند.

جناح مقابل با موفقیت‌های دولت، قوی‌تر عمل می‌کند

مرتضی بانک در پاسخ به این سوال که اولویت‌های دولت در سال آینده که مجلس همسو‌تر با دولت خواهد بود چه مسائلی است، متذکر شد: هر موفقیتی که دولت به دست می‌آورد، از جناح مقابل هجمه قوی‌تری علیه دولت به وجود می‌آید. در داستان برجام دیدید که طرف مقابل چه فضایی ایجاد کرد تا برجام را یک عدم موفقیت نشان دهد و موفق نشد.

ستاد قدرتمندی برای تخریب دولت تشکیل شده است

او افزود: ستاد قدرتمندی برای تخریب دولت تشکیل شده است که با استفاده از امکانات گسترده‌ای که دارد افکار عمومی را تحت الشعاع قرار می‌دهد و تا زمان انتخابات این موضوع را گسترده‌تر می‌کنند. این‌ها مشکل ریز را به یک بحران عمومی تبدیل می‌کنند و برای تخریب دولت و مایوس کردن مردم از آن استفاده می‌کنند. این همه فشار تبلیغات رسمی گسترده که به وجود آورده‌اند، برای ضربه زدن به دولت است که باید به این مسئله توجه شود.

جریان اجتماعی که در سال ۹۲ ایجاد شده هنوز فعال است

او در پیش‌بینی نتیجه انتخابات ۹۶ گفت: جریان اجتماعی که در سال ۹۲ ایجاد شده هنوز فعال است و معقتد است می‌تواند در کنار این دولت به اهداف خود نزدیک شود. با این حال همیشه مقاومت و مخالفت وجود دارد.

مرتضی بانک حوزه سینما و موسیقی را از حوزه‌هایی دانست که طرف مقابل با رفتارهای دولت مقابله کرده است و خاطرنشان کرد: جامعه متوجه این بی‌اخلاقی‌ها هست و نشاط خود را برای انتخابات سال آینده حفظ خواهد کرد.

روحانی رئیس‌جمهور پیروز در انتخابات ۹۶ است

او حسن روحانی را رئیس‌جمهور پیروز در انتخابات سال ۹۶ پیش‌بینی کرد و افزود: گزینه‌ای بهتر از ایشان وجود ندارد و صحبت‌هایی مثل رد صلاحیت ایشان بیشتر آرزوهایی است که مخالفان به زبان می‌آورند.

بخش معتدل اصولگرایان از روحانی حمایت می‌کنند

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوی گفت: همه کسانی که می‌خواهند کشور با عقل و تدبیر اداره شود به این جریان می‌پیوندند که بخش عمده اصلاح‌طلبان در این دسته قرار می‌گیرند. بخشی از اصولگرایان نیز که نگران آینده کشور هستند و به دنبال تندروی نیستند، نیز از آقای روحانی حمایت می‌کنند. ایشان اهل بده‌بستان نیست اما جمع عمده‌ای از جریان اصلاح‌طلب و قسمتی از جریان اصولگرا معتقد است می‌تواند به روحانی اعتماد کند.

او تاکید کرد: اصولگرایان راه خود را خواهند رفت، اما بخشی از آن‌ها احتمالا از آقای روحانی حمایت خواهند کرد.

روحانی نامزد اصلاح طلبان در انتخابات آینده است

مرتضی بانک به شایعاتی که درباره معرفی نامزدی به جز آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ از سوی اصلاح طلبان وجود دارد اشاره کرد و گفت: دلایل زیادی وجود دارد که چنین ایده‌ای در ذهن و فکر اصلاح‌طلبان وجود ندارد.

برخی قوانین مجلس نهم برای فشار به دولت بود

این فعال سیاسی اعتدالگرا به قوانینی که مجلس نهم برای فشار به دولت در ماه‌های آخر تصویب کرده بود، اشاره کرد و گفت: قوانینی مثل تغییر در استعلام‌ها یا عدم تصویب بعضی موارد مربوط به قانون برنامه سال ۹۵ یا موضوعات دیگر. طبیعتا دولت موظف به اجرای قانون است. مثلا درباره توقف پرداخت بخشی از یارانه‌بگیران دولت اعلام کرد که امکان شناسایی این افراد وجود ندارد. دولت باید هم قانون را اجرا کند و هم اگر اصلاحاتی نیاز دارد به مجلس ببرد تا اصلاحات لازم انجام دهد.

شعار افزایش یارانه‌ها از سوی احمدی‌نژاد برای مردم جذاب نیست

مرتضی بانک درباره وعده ۲۵۰ هزارتومان یارانه که از سوی بعضی از حامیان احمدی‌نژاد برای انتخابات سال ۹۶ مطرح می‌شود، تصریح کرد: از او از این شعار‌ها زیاد شنیده‌ایم. از سویی برای مردم مسجل شده که این روش پرداخت درست نیست و در گذشته که این رقم پرداخت شده بود، قیمت همه اقلام ضروری زندگی مردم افزایش سرسام آوری داشت. به نظر می‌رسد این خیلی شعار گیرایی برای مردم نخواهد بود و مردم ضررهای این تصمیم را در زندگی شخصی خود احساس کرده‌اند.

با دستگاه‌هایی که مجوز‌ها را لغو می‌کنند تعامل بیشتری خواهیم داشت

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: با وجود واکنش‌هایی که در حوزه فرهنگ انجام شده است، شاهد گشایش‌های زیادی در این عرصه هستیم و دولت هم در این زمینه تلاش خود را بیشتر خواهد کرد تا با دستگاه‌هایی که مجوز‌ها را لغو می‌کنند تعامل بیشتری داشته باشد و از برخورد جریان‌هایی که مانع برگزاری برنامه‌های فرهنگی می‌شوند، جلوگیری کنیم. چراکه هیچکس نمی‌خواهد آسیبی به فرهنگ غنی ایران وارد شود. ضمن اینکه نهادهای فرهنگی زیادی در کشور وجود دارند و همه باید تلاش کنند فرهنگ جامعه را ارتقاء دهند و صداوسیما به عنوان فراگیر‌ترین رسانه وظیفه خطیری در این مسئله دارد.

اصحاب فرهنگ و هنر با رئیس جمهور دیدار می‌کنند

بانک از دیدار پیش روی اصحاب فرهنگ و هنر با رئیس جمهور خبر داد و گفت: با توجه به رابطه خوب دولت با اصحاب فرهنگ و هنر سعی می‌شود در این دیدار نیز فرصت طرح دغدغه اهالی فرهنگ فراهم شود و این رابطه خوب ادامه دار باشد.

بعضی‌ها دوست دارند روسای جمهور تدارکاتچی بشوند

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا رئیس جمهور  به نظر شما نقش تدارکاتچی دارد یا توانسته در برخی موارد اثرگذار باشد، تاکید کرد: بعضی‌ها دوست دارند روسای جمهور به سمتی بروند که تدارکاتچی بشوند، اما این دولت اثرگذار است. همین تصویب برجام یکی از کارهای مهم دولت بود که در تاریخ ثبت خواهد شد.

برجام در تاریخ ایران ثبت خواهد شد

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه متذکر شد: ما در برجام به یک انسجام داخلی رسیدیم و با همه جریان‌های سیاسی توانستیم با رهبری انقلاب حرکتی اثرگذار در کشور انجام دهیم که این در تاریخ ایران ثبت خواهد شد و درحافظه تاریخی ایران خواهد ماند. این یعنی دولت اثرگذار.

تورم امسال به زیر ده درصد می‌رسد

مرتضی بانک به تورم چهل درصدی کشور اشاره و تصریح کرد: این تورم امسال به زیر ده درصد می‌رسد و این در تاریخ کشور بی‌سابقه است. چنانچه تعداد زنانی که در این دولت مسئولیت گرفتند نیز بی‌سابقه است و مسئولیت‌هایی مثل فرمانداری در یک شهرستان سیستان و بلوچستان نیز از تلاش دولت برای تغییر خبر می‌دهد. البته ضعف وجود دارد اما سمت و سو به سمت هدفی عالی است.


بخش نظرات این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی