توصیه‌های سرکنسول ایران در استانبول برای مسافران ایرانی

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

توصیه‌های سرکنسول ایران در استانبول برای مسافران ایرانی

تاریخ انتشار : 08 / 06 / 1395
توصیه‌های سرکنسول ایران در استانبول برای مسافران ایرانی
مجله اينترنتي پرستو
پس از رایزنی‌های وزیر خارجه ایران در سفر آنکارا ممنوعیت اعزام تورهای گردشگری ایرانی به ترکیه پس از کودتای نافرجام این کشور لغو شد. گفته می‌شود که لغو این ممنوعیت به دلیل درخواست‌های مکرر دولت ترکیه انجام شده است.

به گزارش ایسنا، ایجاد فضای امن و به دوراز دلهره و پرداخت خسارت به دفاتر و شرکت‌های ایرانی که به واسطه کودتا دچار خسارت شده‌اند از جمله مواردی است که انتظار می‌رود دولت ترکیه با توجه به سود سرشاری که سفر سالانه یک میلیون و 600 تا یک‌ میلیون و 800 هزار گردشگر ایرانی برای آن‌ها به دنبال دارد در جهت تحقق‌شان اقدام کند.   

محسن مرتضایی‌فر، سرکنسول کشورمان در استانبول که آخرین روزهای ماموریتش را سپری می‌کند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در مورد برخی انتقادها از برخوردهای نامناسب با اتباع ایرانی در ترکیه، با تاکید بر این که در جهت فراهم کردن شرایط مناسب برای ایرانیان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و نخواهیم کرد، خاطرنشان کرد: در مورد برخورد با اتباع ایرانی یکی از وظایف وزارت امور خارجه و بخش کنسولی سفارت ما دفاع از حقوق شهروندان در همه زمینه‌هاست. مثلاً اگر خدای نکرده با هموطنان‌مان برخورد بدی شود یا مورد سرقت جزئی واقع شوند قطعاً به موضوع ورود پیدا کرده و مراتب اعتراض خود را به کشور میزبان ارائه و اقامه دعوی خواهیم کرد.

او با اشاره به لغو ممنوعیت اعزام تورهای گردشگری کشورمان به ترکیه گفت: با مقام‌های ترکیه مذاکرات لازم انجام و در سفری  که آقای ظریف به این کشور داشتند هم در رابطه با ادامه حضور تورهای ایرانی در ترکیه گفت‌وگو شد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به از سرگیری حضور تورهای ایرانی آیا دولت ترکیه برای حفظ امنیت اتباع کشورمان اعتمادسازی لازم را انجام داده است یا خیر؟ گفت: یکی از مطالبات ما و سفارت این است که اگر تورهای ایرانی به ترکیه بیایند باید بررسی شوند و این امر جز بررسی‌های ترکیه است که اگر مواردی بوده که برای ایرانی‌ها مشکلی ایجاد کرده و یا دچار ناامنی شده‌اند باید مساعدت‌های لازم را با کشورمان انجام بدهند.

سرکنسول کشورمان در استانبول ضمن انتقاد نسبت به برخی برخوردها در زمان کودتا، خاطرنشان کرد: بخشی از این برخوردها مربوط به مقام‌های ترک و بخش دیگر مربوط به گردانندگان تورها می‌شود. بعضی از راهنماهای تورها مسافران را در فرودگاه‌ها رها کرده و می‌روند. این در حالی است که آن‌ها نسبت به مسافران تور خود مسوولیت دارند و باید تا آخرین لحظه این مسوولیت را متقبل شودند.

 مرتضایی‌فر با اشاره به متضرر شدن برخی از تجار و گردشگران کشورمان در زمان کودتا گفت: به گردشگران توصیه می‌کنم که حتما از تورها بخواهند آن‌ها را بیمه کنند؛ چرا که با پیش آمدن یک حادثه در سفر امکان دارد هزینه‌های سنگینی بر آن‌ها تحمیل شود که در صورت بیمه بودن، تور موظف به پرداخت هزینه‌ها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اخیراً شاهد حملات تروریستی در ترکیه هستیم و می‌بینیم که عموماً چنین اقداماتی در محل‌های پر تردد انجام می‌شود و به همین دلیل ما از هموطنان خود می‌خواهیم که در مناطق پر تردد رفت و آمد نکنند.

سرکنسول کشورمان در آنکارا با اشاره به کشته شدن چند تن از اتباع ایرانی در حوادث تروریستی ترکیه گفت: متاسفانه در حادثه مرزی، فرودگاه و حمله انتحاری در ترکیه سه تن از هموطنان‌مان را از دست داده‌ایم. پرونده‌های این عزیزان در دست پی‌گیری است. نکته‌ای که بر آن تاکید می‌کنم این است که هرگاه به واسطه چنین حوادثی یا موارد دیگر اتباع ما جان و مال‌شان در خطر بیفتد باید با گرفتن وکیل از ترکیه درخواست خسارت کنند. در صورتی که آن‌ها وکیل بگیرند وزارت خارجه هم از حقوق اتباع ایرانی حمایت خواهد کرد. با این حال نباید فراموش کرد که بررسی پرونده‌های حقوقی بسیار زمان‌بر است.

او در پاسخ به این سوال که آیا هم‌چنان هشدارهای وزارت خارجه برای سفر به ترکیه پابرجا است یا خیر؟ گفت: ایران تا امروز پروازهای خود به ترکیه را قطع نکرده است و فقط پس از کودتای نافرجام تا بهبود اوضاع سفر تورهای گردشگری را لغو کرده بودیم که مجداد از سر گرفته شد. با این حال در هر شرایطی به هموطنان‌مان توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان از سایرین بسته‌هایی را برای آوردن به ایران قبول نکنند. جدا از احتمال حملات تروریستی احتمال سوءاستفاده از افراد برای حمل مواد مخدر هم وجود دارد .علاوه بر این لازم است هموطنان‌مان به محض بروز حادثه به کنسولگری‌ها مراجعه کرده و از آن‌ها درخواست کمک کنند.

وی هم‌چنین در رابطه با شایعه‌هایی که چندی پیش در مورد اتمام دوره لغو روادید بین تهران و آنکارا مطرح شده بود، افزود:در هیچ یک از اجلاس کمیسیون‌های کنسولی در رابطه با موضوع روادید بین ایران و ترکیه موضوعی مطرح نشده و هیچ وقت روادید بین ایران و ترکیه در دستور کار نبوده است به‌ویژه در حال حاضر که ترکیه برای افزایش توریست با سایر کشورها هم لغو روادید انجام می‌دهد. در مورد ایران و ترکیه هم اتباع دو کشور هم‌چنان می‌توانند به صورت 90 روز مستمر یا 90 روز متناوب در دو کشور بمانند. اگر بخواهند هم می‌توانند به کشورشان برگشته و بعد از سه ماه دوباره اقدام کنند.

مرتضایی‌فر در رابطه با گفت‌وگوهای کنسولی بین تهران و آنکارا و هم‌چنین تعداد زندانیان ایرانی در ترکیه گفت: حدود 300 زندانی در ترکیه داریم که مرتب با مسوولان زندان رایزنی کرده و به دیدن آن‌ها می‌رویم. قوه قضاییه یا وزارت دادگستری دو کشور به طور مرتب در تعامل هستند. حدوداً بالای 50 درصد زندانیان ایران در ترکیه را به دلیل جرائم مواد مخدر و حمل و نقل آن بازداشت کرده‌اند. ما به طور مرتب با ترکیه در حال رایزنی هستیم تا در صورت امکان زندانیانی ایرانی بقیه دوران محکومیت خود را در کشور بگذرانند.
 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید