close
چت روم
وزیر دولت نهم:رفتارهای سبک احمدی‌نژادخطری برای نظام ندارد/ته‌مانده اعتبار سیاسی‌اش را از بین برد

وزیر دولت نهم:رفتارهای سبک احمدی‌نژادخطری برای نظام ندارد/ته‌مانده اعتبار سیاسی‌اش را از بین برد

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

دانلود نسخه جدید پوسته ایران موزیک مخصوص وردپرسدانلود افزونه Yoast SEO Premium 7.6.1

دانلود افزونه Yoast SEO Premium 7.6.1

دانلود نرم افزار مشاهده شبکه های ماهواره ای برای اندروید

تبلیغات

وزیر دولت نهم:رفتارهای سبک احمدی‌نژادخطری برای نظام ندارد/ته‌مانده اعتبار سیاسی‌اش را از بین برد

تاریخ انتشار : 08 / 01 / 1396
وزیر دولت نهم:رفتارهای سبک احمدی‌نژادخطری برای نظام ندارد/ته‌مانده اعتبار سیاسی‌اش را از بین برد
مجله اينترنتي پرستو
وزیر دولت نهم در واکنش به سخنان محمود احمدی‌نژاد در اهواز گفت: واقعا متأسفم کسی که روزی بالاترین مقام اجرایی و دومین مقام رسمی کشور بود چنین رفتارهای سبک دور از شأن رئیس‌جمهور سابق را انجام می‌دهد.

 نگاهی به 8 سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد نشان می دهد که او از کوچکترین فرصتی برای دوقطبی سازی نمی گذرد حال چه رسد به اینکه انتخابات ریاست جمهوری 96 در پیش باشد و او هم کاندیدایی را به میدان فرستاده باشد.

 

گرچه بیانیه داد و گفت نه در انتخابات نامزد می شود و نه از کسی حمایت می کند اما به فاصله ای کوتاه، حمایت خود از بقایی را علنی کرد با او درخت کاشت و پیام نوروزی مشترک منتشر کرد اما گویا می خواهد پا را در دوقطبی سازی فراتر بگذارد. سخنان اخیر او در اهواز که از نگاه برخی سیاسیون ساختارشکنانه و علیه کلیت نظام بود را شاید بتوان در همین راستا تفسیر کرد.

 

در همین راستا با پرویز کاظمی وزیر دولت اول احمدی نژاد به گفتگو نشستیم تا نگاهش درباره اهداف این نوع تحرکات سیاسی رئیس دولت نهم و دهم را جویا شویم.

 

مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

***

حرکات سیاسی آقای احمدی نژاد در سال 95 یک نمودار سینوسی را نشان می دهد که افت و خیزهای متناوب داشت، در حالیکه برخی تحلیلگران سیاسی معتقد بودند او بعد از توصیه رهبر معظم انقلاب سکوت خواهد کرد و بدون موضعگیری انتخابات ریاست جمهوری سال 96 را پشت سر می گذراند اما با ورود به ماه اسفند ابتدا شروع به نامه نگاری با ترامپ و صدور بیانیه علیه دولت یازدهم کرد، در روز درختکاری همراه بقایی و مشایی درختی سیاسی کاشت، ابتدای نوروز پیام تصویری سه نفره منتشر کرد و بعد نیز به اهواز رفت و آن سخنرانی معنی دار را انجام داد، ارزیابی شما از این اقدامات و رفتارهای آقای احمدی نژاد چیست؟ چه پیامی را می خواهد به حاکمیت ارسال کند؟

 

امسال آقای احمدی نژاد یکسری سفرهای استانی و شهرستانی را داشت و یکسری امکاناتی هم فراهم می شد تا در جاهای مختلف سخنرانی انجام دهد. وقتی به محتوای سخنرانی ها نگاه می کردیم می دیدیم مبنای علمی و مدیریت ندارد این روال دنبال شد تا روزی که مقام معظم رهبری به آقای احمدی نژاد گفتند «شما صلاح نیست در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 نامزد شوید»، بر همین اساس آقای احمدی نژاد رسما اعلام کرد که نه نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود و نه از نامزدی حمایت می کند اما متأُسفانه روند به شکلی شد که او آقای بقایی را جلو فرستاد تا نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

 

خود من فکر نمی کنم این کار بیشتر از یک مزاح و شوخی سیاسی باشد چون آقای بقایی نه توان و نه کاریزمای انجام این کار را دارد. ضمن آنکه بحث پرونده اش هم است. منتها از طرف دیگر نحوه تبلیغاتی که آقایان احمدی نژاد، مشایی و بقایی شروع کردند بسیار سبک است.

 

نوع تبلیغ و نوع فیلم هایی که دارند تهیه می کنند و از طریق فضای مجازی نشر می دهند خیلی سبک است یعنی این اقدام از طرف آدمی که فهم سیاسی داشته باشد بسیار به دور است که اینگونه برخورد کند. یکی بگوید من درختم، یکی بگوید من فداکارم، بعد مسائل آریایی را مطرح کند اینها بحث های خیلی خیلی سبک است و اگر هم تَه مانده ای از اعتبار سیاسی برای آقای احمدی نژاد باقی مانده بود با این رفتارها و حرکات نامناسبی که در اهواز کرد همین مقدار اعتبار باقی مانده را نیز زیر سئوال برد.

 

آقای احمدی نژاد هنگام سخنرانی در اهواز لحن بیان و صدای خود را تغییر داد که اصلا در شأن یک آدم سیاسی نبود که بخواهد در عرصه سیاسی حضور پیدا کند. در مجموع بعید می دانستم آقای احمدی نژاد اینگونه رفتار کند. البته او رفتارهای تخریبی می کرد اما به نظرم این رفتارهای تخریبی امروز به سمت خودش برگشته و با این کارها دارد خودش را تخریب می کند و من واقعا متأسفم کسی که روزی بالاترین مقام اجرایی و دومین مقام رسمی کشور بود چنین رفتارهای سبک دور از شأن رئیس جمهور سابق را انجام می دهد.

 

فکر می کنید رفتارهای احمدی نژاد برای نظام و کشور خطرناک خواهد بود؟

خیر اصلا این تصور را ندارم او با این رفتارهای سبک دارد ته مانده سیاسی خود را از بین می برد، یعنی اگر کسانی یا گروه هایی به احمدی نژاد توجهاتی داشتند با دیدن این رفتارها در نگاه خود تجدید نظر خواهند کرد. در مجموع نظام بسیار مستحکم تر از اینهاست که از این نوع حرکات سبک خدشه ای ببیند.

 

به نظر می رسد آقای احمدی نژاد می خواهد بین خود و نظام دو قطبی ایجاد کند، در این صورت چه طور؟

خیر خطری ایجاد نمی کند. روش آقای احمدی نژاد اینگونه است. معمولا آدم های کوچک تنه به آدم های بزرگ می زنند تا مطرح شوند. به لحاظ روانشناسی وقتی می بینیم رفتار آقای احمدی نژاد از اول همین طور بود. از زمانی که آقای احمدی نژاد با مرحوم آیت الله رفسنجانی آن رفتار را کرد در واقع می خواست خودش را بزرگ کند چون مرحوم هاشمی آنقدر بزرگ بود که احمدی نژاد به این نتیجه رسید که می تواند با تنه زدن به آقای هاشمی خود را بزرگ کند.

 

الان هم اگر می بینیم آقای احمدی نژاد مواضعی می گیرد یا صحبت هایی می کند از این منظر است یعنی در واقع می خواهد خود را بزرگ کند. مثال می زنم آقای احمدی نژاد عضو توئیتر شد و دارد توئیت می کند ادبیاتی که در شروع توئیتش به کار می برد و به زبان انگلیسی صحبت می کند، اصلا تلفظ درست نیست در مجموع خیلی مضحک است، در واقع این رفتارها فقط خود آقای احمد نژاد را تخریب می کند.

 

برخی می گویند آقای احمدی نژاد هنوز در حال و هوای 24 میلیون رأیی است که سال 88 به دست آورد و نمی خواهد این ظرفیتی که فکر می کند هنوز برایش باقی مانده بدون استفاده بماند، آیا واقعا ظرفیت رأیی وجود دارد یا خیر؟

به نظر من آقای احمدی نژاد تمام شده سیاسی است با این رفتارهایش هم ته مانده هایی اگر مانده از بین رفت.

 

به نظر شما سرنوشت آقای بقایی چه طور می شود آیا آقای احمدی نژاد با حمایت از بقایی می تواند آرایی را به او منتقل کند یا خودشان می دانند موفقیتی ندارند اما می خواهند مانور رسانه ای و سیاسی دهند که بگویند ما هم هستیم؟

اولا بحث صلاحیت آقای بقایی زیر سوال است و باید دید شورای نگهبان چه تصمیمی می گیرد. در مجموع حمایت آقای احمدی نژاد از آقای بقایی که اصلا کاریزمای مدیریت ندارد اثر چندانی هم نخواهد داشت.

 

 

 اخبارسیاسی  -  خبر آنلاین 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید


نویسنده :
تعداد بازديد : 151

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
دانلود نسخه جدید فیلترشکن Thunder VPN 2.4.8 برای اندروید
دانلود سریال Legends of Tomorrow