رای الیوم: ترامپ به دنبال تجزیه سوریه است

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

رای الیوم: ترامپ به دنبال تجزیه سوریه است

تاریخ انتشار : 09 / 01 / 1396
رای الیوم: ترامپ به دنبال تجزیه سوریه است
مجله اينترنتي پرستو
«عبدالباری عطوان» سردبیر روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم و تحلیلگر برجسته عرب تلاش های آمریکایی - غربی و همپیمانان آنان در سوریه به ویژه در استان الرقه را با عنوان ایجاد مناطق خودمختار، تلاشی برای تجزیه این کشور و ایجاد حکومت های خود مختار ضعیف دانست که نتایج سخت تر و وخیم تری می تواند به همراه داشته باشد.

 عطوان در سرمقاله امروز (چهارشنبه) این روزنامه می نویسد، جو حاکم در حال حاضر در واشنگتن و برخی از پایتخت های اروپایی که در رسانه های غربی با قدرت بازتاب پیدا کرده، تقسیم سوریه با ایجاد مناطق خودمختار موقت برای گروه های طائفه ایی به عنوان راه حل اولیه برای بحران سوریه است.

 

به نوشته عطوان، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه جدید آمریکا که تازه هم وارد سیاست شده، این طرح را که اجرایش روی زمین سرعت گرفته به زبانی آرام بیان و اعلام کرد: 'مناطق باثبات خودمختار موقت (در سوریه) ایجاد می کنیم و این با مناطق امن که معارضان سوری می خواهند، کاملا فرق می کند و هدف از ایجاد این مناطق، اجازه دادن به آوارگان سوری برای بازگشت به سوریه است'

 

وی معتقد است که عملیات تجزیه سوریه از شهر «الرقه» و همجوار آن آغاز شده و این گامی است برای دور زدن و تلاش برای تغییر نظام حاکم سوریه؛ دقیقا همانطور که از قطعنامه شورای امنیت برای حمایت از غیرنظامیان به عنوان پوششی برای بمباران لیبی و تغییر نظامش استفاده شد.

 

همچنین کنترل سد «الطبقه» و فرودگاهش توسط نیروهای آمریکایی (300 نیروی زمینی) با حمایت نیروهای دموکراتیک سوریه کُرد به بهانه جلوگیری از فروپاشی یا انفجار آن و کنترل آب آن در رود فرات از منطقه «جرابلس» و بستن راه های ارتباطی داعش در شمال غرب سوریه، همه مقدمه ای برای ایجاد اولین منطقه «خودمختار» آمریکایی ها در استان الرقه است.

 

نیروهای آمریکایی همچنین راه حلب به الرقه را قطع کردند تا از پیشروی ارتش سوریه و همپیمانانش به سمت شهر و مشارکت در عملیات آزادی آن به هر شکل ممکن و در چارچوب حمله فراگیر که «ژان ایو لو دریان» وزیر دفاع فرانسه گفت که ماه آینده آغاز می شود، جلوگیری کنند.

 

به اعتقاد عطوان، آمریکایی ها و همپیمانان غربی شان نمی خواهند که الگوی آزادی برلین در شهر الرقه تکرار شود؛ یعنی هیچ گونه شریک روس یا سوری در این عملیات نمی خواهند داشته باشند به همین دلیل نیروهای انگلیسی و فرانسوی به شهر الطبقه می روند تا به نیروهای آمریکایی برای ورود به پایتخت داعش و پاکسازی آن به طور کامل با کمک نیروهای کرد، ملحق شوند.

 

وی افزود: بر اساس گزارش های منابع غربی، ترامپ اکنون برای برپایی چادرهای جشن به دلیل این پیروزی بزرگ احتمالی، خودش را آماده می کند و بعید نیست که خودش به شهر پس از آزادی آن برود البته اگر همه چیز بر وفق طرح های ترسیم شده پیش برود و ما تردیدهایی در این زمینه داریم.

 

بر اساس اطلاعات درز کرده از آمریکا، انتظار می رود که شهر به قبایل عربی محلی سپرده شود و رهبری احتمالی که بر اریکه قدرت آن تکیه می زند 'احمد الجربا' یکی از شیوخ شهر 'شمر' است که ارتشی قبیله ای متشکل از پنج هزار فرد مسلح دارد و چه بسا شاهزاده 'خالد بن سلطان' فرمانده نیروهای عربی که پس از اخراج نیروهای عراقی از کویت به دست 'شوارزکوف' در سال 1991 وارد آن شدند، نقش زیادی بازی کند.

 

به نوشته سردبیر روزنامه رای الیوم، نمی توانیم اکنون درباره فرصت های موفقیت یا شکست این طرح سخن بگوییم لیکن پرسش های زیادی وجود دارند که بارزترین آنها توان الجربا و نیروهایش برای اداره این «نوار» و پذیرش رهبری فرضی اش توسط قبایل دیگر است؟ و این که آیا نیروهای دموکراتیک سوریه این خدمت را به او مجانی و بدون هزینه تقدیم می کنند در حالی که همین نیروها انتظار می رود که تلفات انسانی سنگینی را متحمل شوند؟ و همچنین آیا در مقابل این کار نیروهای دموکراتیک، یک کمربند کردی در طول مرزهای سوریه ایجاد می شود؟.

 

عطوان می افزاید: تاریخ به ما یاد داده که ورود نیروهای آمریکایی به هر کشور عربی یا خاورمیانه ای با مقاومت سختی رو به رو می شود و در نهایت تلفات انسانی زیادی به بار می آورد و این همان چیزی است که در بیروت در سال 1982 و در مگادیشو در سال 1994 و در بغداد در سال 2003 رخ داد و ما بر این باور نیستیم که شهرهای سوریه و الرقه به طور خاص مستثنی باشند؛ هرگز نباید فراموش کنیم که این دخالت نظامی آمریکا در عراق بود که بذرهای اولیه گروه تروریستی داعش را کاشت و دخالت نظامی آمریکا در افغانستان در دهه هشتاد بود که گیاه گروه «القاعده» را آبیاری کرد.

 

وی در پایان می نویسد، دخالت نظامی روی کاغذ به نظر آسان است و تبدیل الرقه پایتخت داعش به پایتخت حاکمیت خودمختار ضعیف در چارچوب طرح تقسیم و تجزیه سوریه نیز یادآور این ضرب المثل عربی است که می گوید 'به مانند کسی که از ریگ داغ به آتش پناه می برد'.

 

 

 اخبار  بین الملل -  ایرنا  


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید