close
چت روم
نجفی :فکر می‌کنید همه اینها طرفداران سیاسی قالیباف یا احمدی‌نژادند؟

نجفی :فکر می‌کنید همه اینها طرفداران سیاسی قالیباف یا احمدی‌نژادند؟

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

دانلود نسخه جدید پوسته ایران موزیک مخصوص وردپرسدانلود افزونه Yoast SEO Premium 7.6.1

دانلود افزونه Yoast SEO Premium 7.6.1

دانلود نرم افزار مشاهده شبکه های ماهواره ای برای اندروید

تبلیغات

نجفی :فکر می‌کنید همه اینها طرفداران سیاسی قالیباف یا احمدی‌نژادند؟

تاریخ انتشار : 25 / 07 / 1396
نجفی :فکر می‌کنید همه اینها طرفداران سیاسی قالیباف یا احمدی‌نژادند؟
مجله اينترنتي پرستو

نجفی: با صراحت اعلام می‌کنم داوطلب شهرداری نبودم/ 800 نفر مدیر در شهرداری داریم؛ فکر می‌کنید همه اینها طرفداران سیاسی قالیباف یا احمدی‌نژادند؟/ مدیرانی را در شهرداری می‌شناسم که به قالیباف رای نداده‌اند/ حتما اشکالاتی در مدیریت 12 ساله بوده؛ هر جا احساس کنم حقوق مردم ضایع شده، ورود خواهم کرد/ بخش هایی در شهرداری با اسمی غیر از سازمان املاک، املاکی را واگذار کرده اند که بعدها اعلام خواهم کرد/ مصاحبه ای داشتم که پخش نشد؛ شنیدم که ممنوع‌التصویرم

 

شهردار تهران در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه حاضر شد.

 

به گزارش  انتخاب، محمدعلی نجفی در اولین نشست خبری خود به عنوان شهردار تهران با بیان اینکه امروز 50 روز از اولین فعالیت من به عنوان شهردار تهران می‌گذرد، با اصحاب رسانه به گفت و گو پرداخت.

 

نجفی در ابتدای اظهارات خود به مشکل ترافیک و آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: کاستن سفرهای کاری و گران کردن استفاده از خودروها دو سیاستی است که در مدیریت آتی به آن توجه خواهد شد و طرحی در این زمینه داریم و امیدواریم مجلس و دولت نیز حمایت کند تا الودگی هوا و ترافیک کاهش یابد.

 

او با انتقاد از عدم توجه به شروع ریشه ای مبارزه با فساد در شهرداری اظهار داشت: بعضی از رسانه ها، یک اشاره کوتاه هم نکردند که یک کار ریشه ای برای مبارزه با فساد در شهرداری انجام شده است.

 

شهردار تهران سپس با ورود به بحث انتصابات گفت: در مورد انتصابات، اصل مسئله که می گویند مدیران قالیبافی انتخاب شده اند اشتباه است.

 

او افزود: تا کنون 6  معاون انتخاب کرده ام و با یک نفر دیگر هم امروز و فردا انتخاب می شود. از این 7 نفر،  4 نفرشان به اصلاح طلبی معروفند 3 نفر هم معتدل متمایل به اصلاح طلبی هستند در سطوح دیگر هم به همین ترتیب نه به خاطر اینکه انتخاب من سیاسی است افرادی را انتخاب می کنم که برنامه های شهرداری و شورای شهر را قبول داشته باشند که طبیعتا یا اصلاح طلبند یا متمایل به اصلاح طلبی

 

نجفی تاکید کرد: مدیران خود را انتخاب سیاسی نکرده ام اما معتقدم افراد انتخاب شده به اصلاح طلبی نزدیکند.

 

نجفی در پاسخ به سوال خبرنگار انتخاب در مورد انتصابات شهرداری و اینکه گفته می شود برخی از آنها مدیران قالیبافی هستند گفت:  800 نفر مدیر در شهرداری داریم. فکر می کنید همه این 800 نفر طرفداران سیاسی قالیباف یا احمدی نژادند؟ حتی قبل از انتخابات موارد متعددی ار مدیران شهرداری را می‌شناختم که به قالیباف رای نداده اند.

 

شهردار تهران ادامه داد: البته آقای قالیباف شهردار بودند و مدیرانی که با ایشان کار می کردند کم و بیش برنامه های ایشان را قبول داشتند. حتما خود شما هم مدیرانی را در شهرداری می شناسید که طرفدار سیاسی قالیباف نبوده اند البته نه در سطح معاونان شهردار.

 

او افزود: سیاست من این است که حتی الامکان از بدنه خود شهرداری مدیران را انتخاب کنم فقط در شرایطی که در شهرداری مدیری در آن سطح پیدا نکنم مانند معاونان شهرداری، از بیرون از شهرداری نیرو انتخاب خواهم کرد.

 

وی با بیان اینکه نقل قولی که از من شده که دولت به شهرداری بدهکار نیست صحت ندارد, گفت: باید میزان طلب و وصول دولت و شهرداری مشخص شود. در جلسه ای با اقای نوبخت مقرر شد ردیف های اعتباری سهم شهرداری از بودجه در سال 96 پرداخت شود به همین از محل پرداخت جرایم راهنمایی و رانندگی 80 میلیارد تومان درامد حاصل شده که سهم شهرداری 48 میلیارد است که هنوز پرداخت نشده است.

 

نجفی اضافه کرد: قبل از سال 96 شهرداری ادعای مطالباتی دارد و دولت بخشی از این ادعا را قبول ندارد. کمیته میان شهرداری و سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد تشکیل شده است. طلب شهرداری 10 هزار میلیارد تومان است البته طلب امسال با توجه به شرایط مالی دولت بعید است پرداخت شود .

 

شهردار تهران همچنین گفت: اطلاعی از ابنکه اقای قالیباف قول دادند که ورودی به عملکرد اقای احمدی نزاد نداشته باشد ندارم. از سال 86 که وارد شورا شدم عملکرد اقای احمدی نژاد مورد بررسی قرار گرفت و برخی از پرداخت ها در شهرداری که از ان بعنوان فاقد یاد می‌شد برخورد شد. آن زمان مشخص شد که 32 میلیارد تومان هزینه فاقد وجود دارد اما اجازه طرح موضوع در شورا را اقای چمران به ما ندادند و ما اصلاح طلبان نتوانستم کاری در شورای سوم کنیم.

 

او افزود: با صراحت اعلام می‌کنم داوطلب شهرداری نبودم هیچ مرجعی برای من شرط تعیین نکرد و اگر هم مطرح می‌شد نمی پذیرفتم.

 

نجفی در خصوص عملکرد مدیریت گذشته شهرداری هم گفت: اشکالاتی در مدیریت 12 ساله حتما بوده و ممکن این موارد قابل دفاع نباشد و برخی از نهادها ورود به این مساله کردند و حتی به عملکرد معاونتی زوم کردند اما هر موردی که احساس کنم حقوق مردم ضایع ورود خواهم کرد. مصر هستم که منابع شهر به ناحق به دیگران منتقل شدند باید بازگشت داده شود و رودربایستی با کسی ندارم.

 

او در مورد نحوه افشای ماجرای املاک نجومی گفت: ما جلساتی با شورای قبلی در تابستان 95 داشتیم. یکی از اعضا گزارشی به من داد. در آن جلسه گفتم که این نامه گزارش نهایی سازمان بازرسی نیست به نظرم افشا نکنید اما نسخه را به من دادند و من آن را به دبیرخانه مبارزه ستاد مبارزه با فساد ریاست جمهوری دادم. اما همان جلسه یک نسخه به سلطانی داده شد.

 

نجفی ادامه داد: در مورد املاک نجومی بعد از شهردار شدن گزارش املاک نجومی را پرسیدم؛ شوشتری به من گفت فرد دیگری انتخاب شد و من از ان فرد سوال پرسبدم که گزارش بدهد اما این گزارش به من داده نشد و من نامه به سازمان بازرسی نوشتم که این فرد نماینده ما نیست.

 

او افزود: تاکنون اطلاعات دقیقی کسب نشده اما کمیته متشکل از 3نفر در سازمان املاک شهرداری تشکیل شده است و در حال بررسی هستند.

 

نجفی همچنین گفت: البته خبر مهم این که بخش هایی در شهرداری بودند که به غیر اسم سازمان املاک، املاکی را واگذار کردند که بعدها اعلام خواهم کرد .

 

او ادامه داد: در فضای مجازی این مدت اسامی طرح شد و بعد به من حمله شد که چرا این افراد قرار است انتخاب کنم در حالی که من این افراد را نمیشناسم.

 

شهردار تهران در مورد ماجرای ممنوع التصویر بودن خود هم گفت: من مصاحبه ای داشتم که پخش نشد و شنیدم که ممنوع التصویرم. البته از اقای علی عسگری هنوز نپرسیده ام که بدانم ممنوع هستم.

 

شهردار تهران ادامه داد: تعبیر اینده فروشی از تراکم درست است و هر چه در شهر ساخته شود بودجه ای برای ما نخواهد داشت زیرا قبلا دریافت و هزینه شده است. حجم املاک فروخته بالا و برخی نادرست بوده مثلا املاکی که فضای سبز بوده و الان افراد مدعی هستند که شهرداری سرشان کلاه گذاشته اند.

 

او همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره انتصابات گفت که در این خصوص مورد هجمه قرار نگرفتم اما برخی از اعضای شورا انتقاداتی داشتند.

 

نجفی در پاسخ به سوالی در مورد مشکل افراد معلول برای تردد در شهر گفت: شهر تهران برای عموم شهروندانی طراحی نشده است و ارامش کافی در این شهر وجود ندارد. شهر تهران مناسب تردد افراد معلول نیست و موجب شرمندگی ما است و قطعا حل این معضل زمانبر است.

 

نجفی درباره پروژه های عمرانی شهر تهران نیز اظهار داشت: شهری مثل تهران بدون پروژه عمرانی نخواهد بود و باید نیارهای شهر فراهم شود اما نگاه پروژه های شهر فیزیکی بوده نمونه ان پل صدر است که نگاه به ان نگاه مثبت وجود دارد حالا اینکه چقدر ضرورت داشته و چقدر مدیریت هزیته شده مساله دیگری است؛ قطعا حجم منابع شهر تهران به میزان گذشته نبود و پروژه های اساسی تر خواهم داشت و معاون جدید عمرانی که بزودی انتصاب خواهم کرد فردی که شهرسازی خوانده است.

 

او ادامه داد: از بهمن سال گذشته تا کنون بودجه ای به پروژه های شهری تزریق نشده و طرح ها متوقف شده است. ما از همکاری قرارگاه خاتم با شرکتها راضی هستیم و از بر اساس صورت وضعیت طلب دارد اما همچنان با ما همکاری دارند.

 

شهردار تهران با بیان اینکه هم با قرارگاه خاتم و هم ثارالله کار خواهیم کرد افزود: ترجیح داریم پروژه ها به صورت مزایده و در قالب رقابت سالم به پیمانکار واگذار شود و بدون شک همکاری ما با قرارگاه شفاف تر خواهد بود.

 

نجفی درمورد تعداد نیروهای شهرداری هم اظهار داشت: شهرداری 48 هزار و 200 نفر نیرو داریم. البته تعدادی نیرو در مجموعه پیمانکاران وجود دارد که جز پرسنل ما نیست. تعداد پرسنل شهرداری زیاد است و متورم است اما به این تعداد نگاه سرمایه داریم و قصد تعدیل نداریم اما افرادی که با زد و بند وارد سیستم شدند و نبودند و حقوق گرفتند, حسابشان جداست.

 

شهردار تهران درباره بدهی های شهرداری هم اظهار داشت: به تازگی مشخص شد 2و هزار 400 میلیارد تومان بنیاد تعاونی ناجا از ما طلب دارد از این قبیل امکان دارد زیاد باشد اما فعلا بدهی شهرداری 30 هزار میلیارد تومان است که از این میزان، 18 هزار میلیارد برای بانکها و 9 هرار میلیارد برای پبمانکاران است.

 

به گفته نجفی، در حال حاضر 25 هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه های شهری مورد نیاز است.

 

او درباره مجموعه شهر افتاب و شهروند نیز گفت: قرار بود در مدیریت قبلی شهروند و شهر افتاب واگذار شود اما روی قیمت توافق نشد و این واگذاری صورت نگرفت البته برای هر دو هم طرح جدید است و درصورت واگذاری تمام سهام واگذار نخواهد شد.

 

شهردار تهران همچنین درباره موضوع هولوگرام ها و احتمال تخلفات در این موضوع گفت: ما برای داستان هولوگرام ها راستی ازمایی خواهیم کرد اما برای تمام موارد نخواهد بود. در یک مهلت 100 روزه کل وصعیت شهرداری را با واقعیت موجود اعلام خواهیم کرد و رسانه ها خود بررسی و راستی ازمایی کنند.

 

نجفی با بیان اینکه در مسئولیت شهرداری تهران به دنبال خدمتم، گفت: معامله ای با کسی نداشتم و حتی انتقاد به من می‌شود که توصیه فلانی را درباره پستی بپذیرم.

 

او درباره تخلفات شهرداری در دوره گذشته نیز عنوان کرد: هر تخلفی که در گذشته از نظر مدیریتی درست نباشد حتما برخورد خواهم کرد اما درباره افرادی که منصوب کردم تخلف مواجه شوم درنگ نخواهدکردم .

 

او ادامه داد: موارد متعددی در 50 روز بوده از طریق هیات رسیدگی تخلفات شهرداری و سازمان بازرسی و.قوه قضاییه دستور رسیدگی دادم .

 

شهردار تهران به عنوان نمونه ای از این تخلفات گفت: 6 هزار نفر از پیمانکاری شهرداری وارد شهرداری شدند و به نوعی رسمی شدند که تخلف است و در حال بررسی هستیم. او ادامه داد: دلیلی برای عمومی کردن این مسایل نمی‌دیدم.


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید


نویسنده :
تعداد بازديد : 228

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
دانلود نسخه جدید فیلترشکن Thunder VPN 2.4.8 برای اندروید
دانلود سریال Legends of Tomorrow