دستگیری مرد هزار چهره/ کلاهبرداری عجیب از ثروتمندان پایتخت

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

#کرمانشاه_تسلیت

إِنَّا للّه و إِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

حافظا دیدی که کنعان دلم بی ماه شد ، عاقبت با اشک غم کوه امیدم کاه شد ، گفته بودی یوسف گمگشته باز آید ولی ، یوسف من تا قیامت همنشین چاه شد.

 

وقوع حادثه غم بار زلزله در غرب کشور و درگذشت جمعی از هموطنان عزیز را به ملت شریف و بویژه خانواده های مصیبت زده تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جزیل و برای مجروحان شفای عاجل طلب می نماییم.
"مجله اینترنتی پرستو"

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

دستگیری مرد هزار چهره/ کلاهبرداری عجیب از ثروتمندان پایتخت

تاریخ انتشار : 23 / 08 / 1394
دستگیری مرد هزار چهره/ کلاهبرداری عجیب از ثروتمندان پایتخت
مجله اينترنتي پرستو
متهمی که با دریافت وام های کلان اقدام به کلاهبرداری از افراد پولدار پایتخت می کرد در عملیات ویژه پلیس شناسایی و دستگیر شد.
 ۵ آبان ماه امسال خانمی با مراجعه به کلانتری ۱۳۷ نصر به ماموران اعلام داشت که بدون اطلاع وی، فرد یا افرادی با استفاده از سند مالکیت خانه اش در منطقه سعادت آباد اقدام به گرفتن وام ۴۰۰ میلیون تومانی کرده اند.


تحقیقات اولیه در کلانتری
شاکی در اظهارات اولیه اش به ماموران اعلام کرد: برای  دریافت وام به بانک رفته بودم که به بنده اعلام شد که سند خانه ام در رهن بانک... شعبه سعادت آباد است!! بلافاصله به شعبه مذکور در سعادت آباد مراجعه و در بررسی مدارک ارائه شده به بانک متوجه شدم که سند خانه ام بدون اطلاع بنده به شخص دیگری منتقل شده است.

با توجه به اظهارات شاکی، ماموران  تیم تجسس ویژه کلانتری ۱۳۷ نصر با مراجعه به بانک و در ادامه اداره ثبت اطلاع پیدا کردند که سند مالکیت متعلق به منزل شاکی با یک وکالت نامه محضری دارای اصالت قانونی به شخصی بنام مهدی. ق منتقل شده اما شاکی عنوان داشت که به هیچ عنوان این وکالت نامه از سوی وی صادر نشده است؛ مهدی در محدوده سعادت آباد شناسایی و توسط ماموران کلانتری ۱۳۷ نصر دستگیر شد.

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل و کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲ تهران ، پرونده برای  رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

مهدی پس از دستگیری و انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : پدرم نزد شخصی بنام آقای حمیدرضا کاکاوند به عنوان راننده مشغول به کار است و به این واسطه با این شخص آشنا شدم ؛ مدتی پیش حمیدرضا کاکاوند به بهانه پرداخت کارمزد بالا برای  انجام یک عملیات بانکی ، با وکالتنامه ای که از مالک خانه ( شاکی  ) در اختیار داشت و مدعی بود که آنرا برای  انجام تمامی امور مالی و اداری [ از شاکی ] دریافت نموده پیشنهاد داد که سند مالکیت خانه ی م شاکی، بنام من منتقل کند تا او بتواند در ازای رهن سند خانه ، پول مورد نیاز شاکی  را در قالب وام بانکی تهیه و برایش ارسال نماید؛ من نیز در ازای گرفتن کارمزد قبول کردم تا این کار را انجام داده و با مراجعه به بانک و در ادامه رهن گذاشتن سند ملک نزد بانک ، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان وام از بانک تحویل گرفته و به حمیدرضا کاکاوند بدهم. طی این مدت آقای کاکاوند همیشه عنوان می کرد که صاحبخانه در خارج از کشور زندگی می کند و به دلایل مختلفی قادر به مسافرت به ایران نیست.

کارآگاهان در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که شاکی  در حدود سه ماه پیش خانه اش را به صورت مبله و در ازای دریافت ماهیانه ۲۵ میلیون تومان، برای  زندگی به شخصی بنام حمیدرضا کاکاوند اجاره داده در حالی که بنا به اظهارات مهدی و پدرش، این شخص (حمیدرضا کاکاوند) تا چندی در منطقه قلهک سکونت داشته است.

در ادامه و با مراجعه به دفترخانه رسمی محل صدور وکالتنامه برای  واگذاری اسناد مالکیت خانه متعلق به شاکی  به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که حمیدرضا کاکاوند با جعل نامه ی منتسب به یکی از سفارتخانه های کشورهای همسایه مدعی گردیده است که ایشان از سوی شاکی  وکالت تام الاختیار برای انجام امور مالی و اداری در اختیار دارد و دفترخانه نیز با استناد به این نامه اقدام به صدور وکالتنامه بنام او  و در ادامه صدور سند مالکیت بنام مهدی کرده است .

شناسایی پرونده های مشابه
با توجه به پیچیدگی پرونده و احتمال وقوع کلاهبرداری های مشابه ، کارآگاهان با بررسی پرونده های مشابه اطلاع پیدا کردند که اخذ وام هایی از شعبات مختلف بانکی و در واقع کلاهبرداری های مشابه دیگری در سطح شهر تهران انجام شده که طی آنها، در مجموع بیش از ۴ میلیارد تومان پول در قالب وام های بانکی دریافت گردیده و در تمامی آنها شکات هیچگونه اطلاعی از رهن املاک خود نزد بانک نداشته اند. در بررسی های به عمل آمده از شکات اخیر نیز مشخص شد که فرد مشخصی با هویت های مختلف حمیدرضا کاکاوند، پرویز جداری عباسی و مرتضی ستاری فر، ابتدا اقدام به اجاره خانه از آنها نموده و در ادامه و به شیوه ای مشابه و با ارائه نامه مجعول منتسب به یکی از کشورهای همسایه اقدام به دریافت وکالت محضری و دیافت وام از بانک کرده است.

دستگیری مرد هزار چهره
در شرایطی که کمترین اطلاعات در خصوص هویت واقعی متهم پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار داشت اما با انجام تحقیقات و اقدامات پلیسی ، کارآگاهان موفق به شناسایی محل تردد متهم پرونده در منطقه قیطریه شده و با بهره گیری از تصاویر متهم، موفق به شناسایی و دستگیری وی شدند .

با دستگیری متهم بنام واقعی پیمان (متولد ۱۳۵۰) و شناسایی مخفیگاه وی، کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق به کشف انواع مدارک شناسایی مجعول (گذرنامه، گواهینامه، شناسنامه) با هویت های مجعول حمیدرضا کاکاوند، پرویز جداری عباسی و مرتضی ستاری فر و همچنین امهار مجعول متعلق به تعدادی از دفترخانه های رسمی و همچنین سفارتخانه یکی از کشورهای همسایه شدند.

اعترافات متهم

متهم پس از دستگیری صراحتا به کلاهبرداری از شکات پرونده و دریافت وام های چند صد میلیون تومانی با استفاده از اسناد و مدارک مالکیت متعلق به آنها اعتراف کرد و گفت: اولین بار در حدود سه سال پیش بود که به این شیوه اقدام به کلاهبرداری ۱.۵ میلیارد تومانی کردم، پس از آن و به مدت دو سال در کشور یونان زندگی می کردم تا نهایتا طی این مدت تمامی پول هایم تمام شد !! . تصمیم گرفتم تا بار دیگر به ایران آمده و مجددا به همین شیوه اقدام به کلاهبرداری نمایم و حتی در چندین مورد نیز موفق به گرفتن وام های چند صد میلیون تومانی شدم؛ قصد داشتم تا این بار نیز به همان شیوه گذشته پول مورد نیاز برای زندگی در خارج از کشور را تهیه و این بار برای همیشه از کشور بروم که دستگیر شدم.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر به خبرنگار مهر، گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری های مشابه، قرار قانونی از سوی مقام قضائی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است، از شکات و مالباختگانی که به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی جدید پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در جنت آباد شمالی - نرسیده به اتوبان آبشناسان مراجعه کنند.

  اخبارحوادث -   مهر 

اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید