close
دانلود آهنگ جدید
نقطه اوج بازارها در دهه ۹۰

نقطه اوج بازارها در دهه ۹۰

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

آموزش صفر تا صد نرم افزار بازی سازی Unity 2D

در این دوره آموزشی 250 دقیقه ای، ما صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در یونیتی را به شما می آموزیم. یاد میگیریم که چطور بهترین بهره برداری از این امکانات فوق العاده بازی سازی در یونیتی را برای ساخت بازی های دو بعدی زیبا و اختصاصی خودمان داشته باشیم.

در این دوره از ابتدا و معرفی ابزارها و ساخت پروژه شروع می کنیم، با واردکردن آبجکت ها ، ساخت و اتصال انیمیشن در بازی، ساخت بازیکن و کنترل رفتار آن، ساخت دشمن و کنترل رفتارش، افزودن موانع و سختی به بازی، ساخت مراحل مختلف بازی و افزودن امکانات کنترلی انتخابی بازی مثل تاچ بودن یا کنترلی و با دسته بودن بازی و دهها امکانات خاص بازی سازی دو بعدی دیگر آشنا می شویم. در آخر با چگونگی انتشار بازی ساخته شده تان برای سیستم عامل های مختلف مثل اندروید، iOS ، کامپیوتر و ویندوز، برای وب و ... آشنا می شویم.


                                                  قیمت محصول: 24,800 تومانمجموعه آموزشی بازاریابی و مارکتینگ

در حال ایجاد برنامه بازاریابی مختص به خود باشید و یا اولین گروه بازاریابی خود را رهبری می کنید، این دوره آموزشی در یادگیری مبانی، در جهت موفقیت در زمینه بازاریابی به شما یاری خواهد رساند. درو بوید، پروفسور و مشاور، با سی سال تجربه در زمینه بازاریابی برای برندهای مشهور است. در این دوره آموزشی، وی نقش بازاریابی در سازمان ها راتشریح کرده، چهارچوبی را برای تحلیل تجارت، مشتری ها و رقیب ها تعیین کرده و نشان می دهد که چطور استراتژی موفق بازاریابی را تهیه کرده و از چنین استراتژی در تمام زمینه ها از قیمت گذاری تا تبلیغات استفاده کنیم.

قیمت محصول: 14,800 تومان

لینک توضیحات محصول

تبلیغات

نقطه اوج بازارها در دهه ۹۰

تاریخ انتشار : 01 / 07 / 1397
نقطه اوج بازارها در دهه ۹۰
مجله اينترنتي پرستو

 در آخرین روز شهریورماه، دلار به سوی مرز ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان حرکت کرد و سکه تمام بهار آزادی در کانال ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی ماند. روز شنبه، دلار با ۴۰ تومان افزایش به قیمت ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان رسید.

با افزایش روز آخر، میزان بازدهی این ارز در شهریورماه به نزدیک ۳۷ درصد و در ۶ ماه ابتدایی سال به آستانه ۱۹۷ درصد رسید. دلار در هیچ‌کدام از نیم سال‌های ابتدایی دهه ۹۰ چنین رشدی را به ثبت نرسانده بود و تنها در نیمه اول سال۹۰ و ۹۱ بود که توانست رشد دو رقمی را به ثبت برساند. این ارز در نیم سال اول سال ۹۰، ۱۲ درصد رشد کرده و در همین مقطع زمانی در سال ۹۱، ۲۷ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود. در دیگر سال‌های دهه ۹۰، بازدهی در ۶ ماه اول سال هرگز بالای ده درصد ثبت نشد. به این ترتیب، بازدهی دلار در نیم سال ابتدایی سال ۹۷ با اختلاف بسیار زیادی از همین مقاطع زمانی سال‌های پیشین دهه ۹۰ بیشتر بوده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در مورد سکه نیز چنین رکوردی صادق است. سکه در آخرین روز شهریورماه، ۶۵ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و روی عدد ۴ میلیون و ۵۰۵ هزار تومان ایستاد. با وجود این افت قیمتی، میزان بازدهی سکه در نیم سال اول سال ۹۷ به حدود ۱۷۸ درصد رسید. پیش از این، بیشترین میزان رشد سکه در ۶ ماه ابتدایی سال مربوط به سال ۹۰ بود که این فلز گرانبها رشد ۵۳ درصدی را به ثبت رسانده بود. سکه در ۶ماه ابتدایی سال‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ رشد منفی را تجربه کرد. در سال ۹۵ در نیم سال اول رشد ۱۰ درصدی برای سکه به ثبت رسید ولی در نیم سال اول۹۶ بازدهی به بالای ۲ درصد نرفت.


پیشی گرفتن دلار از سکه
دلار در آخرین ماه تابستان بیش از ۲ برابر بیشتر از سکه رشد کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که شاخص ارزی در شهریورماه حدود ۳۷ درصد رشد کرد؛ این در حالی بود که در همین بازه زمانی، سکه تنها کمی بیش از ۱۶ درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده بود. به گفته تحلیلگران بازار، این اتفاق در شرایطی رخ داده است که در ماه‌های پیشین همواره رشد سکه بیشتر از دلار بود. اختلاف بازدهی این دو دارایی در مردادماه به نزدیکی همدیگر رسید و سرانجام در ماه آخر تابستان، دلار جای سکه را گرفت. برخی کارشناسان، ۳ دلیل را برای پیشی گرفتن دلار نسبت به سکه عنوان کرده‌اند.

 دسته‌ای عنوان می‌کنند، پیش‌رو بودن تحویل بیش از ۲ میلیون سکه پیش‌فروش و احتمال ورود بخشی از آنها به بازار موجب شد که نوسان‌گیران از بازار سکه فاصله بیشتری بگیرند و وارد بازار ارز شوند. عده دیگری باور دارند، سکه پیش از آغاز شهریورماه بالای ۸۰۰ هزار تومان حباب داشت و ارزش بازاری آن از ارزش ذاتی‌اش بیشتر بود. همین عامل نیز موجب می‌شد که معامله‌گران در خرید سکه بیشتر از دلار احتیاط کنند.

در این شرایط گروه دیگری نیز باور دارند، مشابه اتفاقات ابتدای دهه ۹۰ در بازارها رخ داده است. به گفته آنها در آن مقطع زمانی در ابتدای شروع نوسانات، حرکت سکه تندتر بود، ولی در مرحله بعد نوسانات سکه نسبت به دلار کمتر شد. بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۰، سکه حدود ۵۳ درصد افزایش را تجربه کرده است، حال آنکه در همین مقطع زمانی، دلار تنها ۱۲ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. ۶ ماه ابتدایی سال ۹۱ این رویه برعکس شد. در آن مقطع دلار ۲۷ درصد افزایش یافت، ولی سکه افزایشی ۱۲ درصدی را تجربه کرد. در حالی که عده‌ای باور دارند، چنین الگویی در بازار در حال تکرار است، بخشی از بازیگران ارزی اعتقاد دارند، داستان نوسانات سال ۹۷ متفاوت‌تر از ابتدای دهه ۹۰ است و برای اثبات مدعای خود بیشتر به میزان بازدهی دلار و سکه در این مقاطع زمانی اشاره می‌کنند. دلار در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۱ پیش از این بیشترین میزان بازدهی نیم سال اول در دهه ۹۰ را با ثبت عدد ۲۷ درصدی به ثبت رسانده بود؛ ولی این میزان در همین بازه زمانی در سال ۹۷ به حدود ۱۹۷ درصد رسید.


نیم سال دوم متفاوت دلار؟
برخی فعالان با توجه به رشد رکوردی دلار در نیم سال اول ۹۷ باور دارند، این میزان رشد در نیم سال دوم تکرار نخواهد شد. در واقع از نظر آنها، الگوی نوسانی دلار در نیم سال دوم سال ۹۷ متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود. در سال‌های گذشته به‌طور سنتی قیمت دلار در پاییز نوسانی‌تر از ۶ ماه ابتدایی سال می‌شد. با این حال، دسته‌ای از فعالان بازار با توجه به خریدهای مازاد زیاد نیم سال ابتدایی ۹۷ باور دارند، بازار در نیم سال دوم ۹۷ توان رشد مانند ۶ ماه اول سال را نخواهد داشت. در سال‌های گذشته عنوان می‌شد که در پاییز به‌دلیل نزدیک شدن به تقاضای ژانویه، تسویه دلاری شرکت‌های تجاری و بعضا تقاضای زائران اربعین قیمت صعودی می‌شد؛ در این میان آنچه از نظر برخی بازیگران ارزی بیش از هر عامل دیگری زمینه‌ساز افزایش دامنه نوسان در سال ۹۷ شد، افزایش تقاضا به‌دلیل نااطمینانی‌های سیاسی و ورود بخش زیادی از نقدینگی به بازار ارز و سکه بود. به گفته فعالان، در نیم سال اول، تقاضای احتیاطی ناشی از خروج آمریکا از برجام وارد بازار شد؛ همزمان برخی از سپرده‌های بانکی در شهریورماه به بازار سرازیر شدند و بخش زیادی از متقاضیان از هراس افزایش بیشتر قیمت تصمیم گرفتند که در نیمه اول سال ارز مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 در واقع از نظر آنها بخشی از تقاضایی که در نیم سال دوم وارد بازار می‌شد، این‌بار به‌دلیل شوک‌های قیمتی و احتمال آغاز مرحله دوم تحریم‌ها از ۱۳ آبان سال‌جاری، در همان نیم سال اول وارد بازار شد. به این ترتیب، دسته‌ای از معامله‌گران با توجه به چنین استدلال‌هایی باور دارند، از فشار تقاضا بر بازار در نیم سال دوم کاسته خواهد شد. آنها باور دارند، در بدترین حالت نیز دلار رشدی به اندازه نیم سال اول نخواهد داشت. دسته‌ای دیگر باور دارند دلار تا زمان آغاز مرحله دوم تحریم‌ها سیر صعودی خواهد داشت و پس از آن وارد موج اصلاحی نزولی خواهد شد. در این میان، عده‌ای دیگر از معامله‌گران بازار باور دارند، تا زمانی که انتظارات بازار اصلاح نشود، رویه قیمت‌ها افزایشی با سکون‌های مشخص خواهد بود.

اخبار,اخباراقتصادی وبازرگانی, نقطه اوج بازارها در دهه ۹۰,بازار ارز و سکه, نقطه اوج, بازار سکه, وارد بازار, فعالان بازار,سینمای جهان،دهه طلایی،نقطه اوج سینما

 

اخبار,اخباراقتصادی وبازرگانی, نقطه اوج بازارها در دهه ۹۰,بازار ارز و سکه, نقطه اوج, بازار سکه, وارد بازار, فعالان بازار,سینمای جهان،دهه طلایی،نقطه اوج سینما

 

 

روزنامه دنیای اقتصاد


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید


نویسنده :
تعداد بازديد : 267

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
سیوان
این نظر توسط سیوان در تاریخ 1397/7/19 و 12:46 دقیقه ارسال شده است :
واو
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
دانلود نسخه جدید فیلترشکن Thunder VPN 2.4.8 برای اندروید
دانلود سریال Legends of Tomorrow