آنچه درباره صدام حسین نمی دانستید

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

#کرمانشاه_تسلیت

إِنَّا للّه و إِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

حافظا دیدی که کنعان دلم بی ماه شد ، عاقبت با اشک غم کوه امیدم کاه شد ، گفته بودی یوسف گمگشته باز آید ولی ، یوسف من تا قیامت همنشین چاه شد.

 

وقوع حادثه غم بار زلزله در غرب کشور و درگذشت جمعی از هموطنان عزیز را به ملت شریف و بویژه خانواده های مصیبت زده تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر جزیل و برای مجروحان شفای عاجل طلب می نماییم.
"مجله اینترنتی پرستو"

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

آنچه درباره صدام حسین نمی دانستید

تاریخ انتشار : 26 / 09 / 1394
آنچه درباره صدام حسین نمی دانستید
مجله اينترنتي پرستو
صدام مدت هاست که اعدام شده است. میراث او اما چیزی جز جنگ و ترور نبود که همگان از آن اطلاع یافته اند. با این حال، برخی از جنبه های زندگی او وجود دارند که کمتر شناخته شده اند. در این جا 13 نکته ای بیان می شوند که شاید تا به حال درباره دیکتاتور بزرگ قرن نمی دانستید. تاثیرپذیری او از استالین، بی سوادی تا سن ده سالگی و صدور مجوز قانونی برای قتل زنان توسط همسران شان تنها بخشی از مسائل مرتبط با او و دوران زمامداری اش بوده اند.

صدام مدت هاست که اعدام شده است. میراث او اما چیزی جز جنگ و ترور نبود که همگان از آن اطلاع یافته اند. با این حال، برخی از جنبه های زندگی او وجود دارند که کمتر شناخته شده اند. در این جا 13 نکته ای بیان می شوند که شاید تا به حال درباره دیکتاتور بزرگ قرن نمی دانستید:

 
1- او تاثیر پذیر از استالین بود: برخی  معتقدند صدام حسین به خوبی شیوه زمامداری را از "ژوزف استالین" رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی الگوبرداری کرده بود و وی اسطوره او بوده است. مانند صدام، استالین نیز بدون پدر و توسط مادرش بزرگ شده بود.

2- صدام تا سن ده سالگی بی سواد بود: او در خانواده ای فقیر متولد شده بود و برای غذا پیدا کردن مجبور به دزدی بود. او تا 10 سالگی خواندن و نوشتن نمی دانست.

3- نام او به معنای کسی است که مواجهه و رویارویی می کند: مادر صدام احتمالا می دانسته که فرزندنش در اینده چه شخصیتی خواهد داشت. معنای نام صدام در عربی به معنی کسی است که در برابر چیزی قرار دارد و مواجهه می کند. تفاسیر دیگر از نام او به معنای برخورد کننده قدرتمند است.

4- صدام با دختر دایی اش ازدواج کرد: ازدواج رسمی او با "ساجده خیرالله طلفاح" دختر دایی اش بود. او در زمان ازدواج 21 ساله بود. البته او ازدواج دوم غیر رسمی ای نیز با "سمیرا شاه بندر" داشته است.

5- او دارای کتابی خونین بود: اگرچه این ادعا تایید نشده اما گفته می شود که کتابی مقدس با خون صدام (ظاهرا 57 پیمانه نیم لیتری)  نوشته شده است.
 
6- دولت امریکا در جنگ علیه ایران به صدام کمک کرد: در سرتاسر دهه 80 میلادی در جریان جنگ ایران و عراق، دولت امریکا با ارسال سلاح برای عراق به صدام حسین کمک می کرد. صدام از همان سلاح هایی امریکایی علیه منافع امریکا در جریان جنگ اول خلیج فارس و جنگ عراق استفاده کرد.
 
7- نقش مهم پسر عموی صدام در تحکیم قدرت او: "علی حسن المجید" پسر عموی صدام که بعدا با "علی شیمیایی" معروف شد نقش مهمی در زندگی سیاسی او داشت. او با استفاده از سلاح های شیمیایی در کشتار بیش از 180 هزار کرد نقش داشت.

8- مردان در دوران صدام می توانستند زنان شان را به راحتی بکشند: در دهه 70 میلادی قانونی در عراق دوران صدام از تصویب گذشت که به هر مردی اجازه می داد تا بدون ترس از مجازات همسرش را بکشد تنها شرط آن بود که مرد بتواند اثبات کند که همسرش را برای دفاع از شرافت خانوادگی به قتل رسانده است. از آنجایی که "ابرو و شرافت خاوادگی" تعریف نشده بود این موضوع سبب مشکلات زیادی شد.

9- پیشنهاد مناظره با جورج دابلیو بوش: صدام هفته های پیش از حمله امریکا علیه عراق در سال 2003 میلادی، تلاش کرد تا از بروز جنگ قریب الوقوع جلوگیری کند. او پیشنهاد یک مناظره زنده را به رییس جمهوری امریکا داد.
 
10- دولت صدام به فقرای امریکایی کمک کرد: در سال 2001 میلادی، دولت عراق اعلام کرد که صدام حسین 94 میلیون دلار به فقرای امریکایی کمک کرده است.

11- او تا اواخر دهه 90 میلادی مسلمان نبود: صدام حسین در سال های زمامداری اش به دلیل عدم اشاره به ایمان خود مورد انتقاد رهبران جهان عرب بود. او در نهایت در اواخر دهه 90 میلادی اظهار کرد که به اسلام ایمان آورده است.

12- صدام برنده یک جایزه یونسکو شد: صدام به دلیل تلاش های در بالا بردن استاندارد زندگی در عراق از سوی یونسکو جایزه دریافت کرد.

13- صدام حسین اعتصاب غذا کرد: در جریان محاکمات و رسیدگی به پرونده جنایت صدام پس از برکناری او از قدرت وی به نشانه اعتراض دست به اعتصاب غذا زد و در بیمارستان بستری شد.  او بدان خاطر اعتصاب غذا را آغاز کرد چرا که دادگاه را غیر قانونی می دانست.

 

اخبار بین الملل - خردادنیوز


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید