close
دانلود آهنگ جدید
اعتراض به حکم قصاص پسری که در ١٦سالگی آدم کشت

اعتراض به حکم قصاص پسری که در ١٦سالگی آدم کشت

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

آموزش صفر تا صد نرم افزار بازی سازی Unity 2D

در این دوره آموزشی 250 دقیقه ای، ما صفر تا صد بازی سازی دو بعدی در یونیتی را به شما می آموزیم. یاد میگیریم که چطور بهترین بهره برداری از این امکانات فوق العاده بازی سازی در یونیتی را برای ساخت بازی های دو بعدی زیبا و اختصاصی خودمان داشته باشیم.

در این دوره از ابتدا و معرفی ابزارها و ساخت پروژه شروع می کنیم، با واردکردن آبجکت ها ، ساخت و اتصال انیمیشن در بازی، ساخت بازیکن و کنترل رفتار آن، ساخت دشمن و کنترل رفتارش، افزودن موانع و سختی به بازی، ساخت مراحل مختلف بازی و افزودن امکانات کنترلی انتخابی بازی مثل تاچ بودن یا کنترلی و با دسته بودن بازی و دهها امکانات خاص بازی سازی دو بعدی دیگر آشنا می شویم. در آخر با چگونگی انتشار بازی ساخته شده تان برای سیستم عامل های مختلف مثل اندروید، iOS ، کامپیوتر و ویندوز، برای وب و ... آشنا می شویم.


                                                  قیمت محصول: 24,800 تومانمجموعه آموزشی بازاریابی و مارکتینگ

در حال ایجاد برنامه بازاریابی مختص به خود باشید و یا اولین گروه بازاریابی خود را رهبری می کنید، این دوره آموزشی در یادگیری مبانی، در جهت موفقیت در زمینه بازاریابی به شما یاری خواهد رساند. درو بوید، پروفسور و مشاور، با سی سال تجربه در زمینه بازاریابی برای برندهای مشهور است. در این دوره آموزشی، وی نقش بازاریابی در سازمان ها راتشریح کرده، چهارچوبی را برای تحلیل تجارت، مشتری ها و رقیب ها تعیین کرده و نشان می دهد که چطور استراتژی موفق بازاریابی را تهیه کرده و از چنین استراتژی در تمام زمینه ها از قیمت گذاری تا تبلیغات استفاده کنیم.

قیمت محصول: 14,800 تومان

لینک توضیحات محصول

تبلیغات

اعتراض به حکم قصاص پسری که در ١٦سالگی آدم کشت

تاریخ انتشار : 29 / 09 / 1394
اعتراض به حکم قصاص پسری که در ١٦سالگی آدم کشت
مجله اينترنتي پرستو
 پسری که در نوجوانی مرتکب قتل شده‌ بود بعد از ١١ سال یک ‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت و به قصاص محکوم شد.

 این متهم که امیر نام دارد و حالا ٢٦ساله است، زمانی که کمتر از ١٦ سال داشت در جریان یک درگیری، فردی را به قتل رسانده‌ بود.

 

امیر وقتی به اتهام قتل بازداشت شد که پلیس از طریق حراست بیمارستانی در شیراز متوجه شد پسری زخمی به بیمارستان انتقال یافته اما با وجود اینکه پزشکان تلاش زیادی کردند، نتوانستند او را نجات دهند چراکه چاقو یکی از شریان‌های اصلی بدنش را قطع کرده‌ بود و آنها نتوانستند جلوی خونریزی را بگیرند. با انتقال جسد به پزشکی قانونی و بازجویی از شاهدان قتل، مأموران پلیس متوجه شدند ضارب نوجوانی به نام امیر است که کمتر از ١٦ سال دارد. یکی از شاهدان که از دوستان مقتول بود به پلیس گفت: در خیابان بودیم که امیر و دوستانش را دیدیم.

 

مهران (مقتول) با دوست امیر مشکلی داشت و اصلا با او کار نداشتیم. وقتی چشم در چشم شدیم امیر پرخاشگری کرد و بعد با هم دعوا کردیم البته من به مهران گفتم سربه‌سر این پسر نگذار، امیر چاقو دارد و بچه شری است اما قبول نکرد؛ گفت من ١٠ نفر مثل این بچه را حریف هستم بعد هم دعوا بالا گرفت و امیر با ضربه چاقو، مهران را به قتل رساند. با بازداشت امیر او اتهام قتل را قبول کرد و گفت: درگیری بین دوستم و مهران بود و من نقشی نداشتم اما وقتی آنها به ما حمله کردند من کنترل خودم را از دست دادم. خیلی ترسیده‌ بودم و برای اینکه آنها را دور کنم چاقو درآوردم.

 

قصدم کشتن مهران نبود می‌خواستم او را بترسانم اما چاقو به بدنش برخورد کرد. متهم درباره اینکه چرا همیشه چاقو حمل می‌کرد گفت: حرف‌هایی که درباره من گفته‌اند واقعیت ندارد من همیشه چاقو با خودم حمل نمی‌کردم؛ این دروغ بزرگی است. یکی، دو هفته بود که آن چاقو را خریده ‌بودم. تابه‌حال هم دعوایی نکرده‌ بودم که چاقو بکشم. امیر در جلسات بعدی بازجویی قتل را انکار کرد؛ او مدعی شد کسی که مرتکب قتل شده‌ دوستش خشایار ‌است. او گفت: اعترافات قبلی‌ام را قبول ندارم من ضارب نبودم و کسی که مهران را کشت خشایار دوستم بود؛ من تنها کسی نبودم که چاقو داشتم.  با اینکه امیر قتل را انکار کرد اما پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده‌ و از سوی دادستان او متهم به قتل شناخته ‌شد.

 

در جلسه رسیدگی به این پرونده بعد از اینکه کیفرخواست علیه متهم خوانده‌ شد، اولیای‌دم در جایگاه حاضر و خواستار صدور حکم قصاص شدند. سپس نوبت به متهم رسید؛ او اتهام قتل را رد کرد و گفت ضارب کس دیگری است و من اعتراف دروغ کرده‌ام تا شاید بتوانم دوستم را نجات دهم با این حال اکثریت قضات امیر را مجرم شناختند و اعلام کردند با توجه به اعترافات اولیه، نظریه پزشکی قانونی و گفته‌های شهود، رأی بر قصاص می‌دهند اما یکی از قضات نظر مخالف قصاص داد و دلایل را برای محکوم‌کردن متهم کافی ندانست. رأی صادره مورداعتراض قرار گرفت اما اعتراض وارد دانسته نشد. سپس پرونده مرحله استیذان را نیز پشت‌سر گذاشت. از آنجایی که متهم زیر ١٨ سال بود، تلاش زیادی برای جلب رضایت اولیای‌دم آغاز شد اما آنها حاضر به گذشت نشدند بااین‌حال تصویب ماده ٩١ در قانون مجازات اسلامی جدید که در سال ٩٢ به تصویب رسید، برای این محکوم به قصاص روزنه‌ای شد و فرشید رفوگران – وکیل‌مدافع او - درخواست اعمال ماده ١٨ و نقض رأی صادره را کرد چراکه بر اساس ماده ٩١، محکومان به حدود اگر زیر ١٨ سال باشند‌، باید رشد عقلی نیز در کنار بلوغ جنسی داشته ‌‌باشند.


این درخواست در شعبه ٢٤ دیوان‌عالی کشور مورد‌بررسی و تأیید قرار گرفت و قضات دیوان اعلام کردند با توجه به اینکه امیر در زمان قتل کمتر از ١٦ سال داشته، بنابراین باید وضعیت عقلی او در زمان حادثه بررسی شود. به این ترتیب پرونده به دادگاه شماره یک کیفری استان فارس فرستاده ‌و امیر بر اساس خواسته دیوان‌عالی کشور به پزشکی قانونی معرفی شد. او که حالا ٢٦ساله‌ است وقتی موردبررسی پزشکان و روان‌پزشکان پزشکی قانونی قرار گرفت، مشخص شد زمان وقوع جرم، رشد عقلی نداشته‌ ‌است.

 

سپس جلسه رسیدگی تشکیل شد و قضات محاکمه‌کننده امیر، او را همچنان مستحق قصاص تشخیص دادند و گفتند با وجود نظریه پزشکی قانونی این جوان مرتکب قتل عمد شده ‌است و با توجه به درخواست اولیای‌دم مستحق قصاص تشخیص داده می‌شود. اکنون این رأی به متهم و وکیل‌مدافعش ابلاغ شده و آنها با توجه به نظریه پزشکی قانونی به رأی صادره اعتراض کرده‌اند. پرونده به‌زودی در دیوان‌عالی کشور به جریان می‌افتد.


 اخبار حوادث  - شرق 
اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید


نویسنده :
تعداد بازديد : 401
برچسب ها : , , , , , ,

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
دانلود نسخه جدید فیلترشکن Thunder VPN 2.4.8 برای اندروید
دانلود سریال Legends of Tomorrow