چه کسی مسئول پایان دادن به داعش است؟

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

چه کسی مسئول پایان دادن به داعش است؟

تاریخ انتشار : 28 / 10 / 1394
چه کسی مسئول پایان دادن به داعش است؟
مجله اينترنتي پرستو
پیشرفت قابل ملاحظه دولت عراق در چند ماه اخیر چالش‌هایی جدی برای این ادعا که تنها ارتش ایالات متحده است که قادر به مهار و در نهایت نابودی داعش است، به وجود آورده است.

  چندی پیش سربازان عراقی، پرچم قرمز، سفید و سیاه کشورشان را بر فراز ساختمان های دولتی رمادی، مرکز استان الانبار برافراشتند. این شهر در می 2015 توسط تروریست های داعش سقوط کرده بود و از آن زمان در کنترل این گروه قرار داشت.

وال استریت ژورنال گزارش داده که «برنامه ریزی دقیق و هماهنگی ثابت با ائتلاف ایالات متحده و قبایل سنی موجب موازنه در این مبارزه شد.» سرهنگ استیو وارن، سخنگوی پنتاگون به واشینگتن پست گفته مبارزان قبایل سنی نقش زیادی در حمله برای بازپس گیری رمادی نداشتند، اما ترتیبات امنیتی را در مرکز شهر به وجود آوردند.

ادامه موفقیت نیروهای عراقی و بازپس گیری رمادی، مطمئناً خبر خوبی است و سیگنالی برای تغییر وضعیت نیروهای دولت عراق برای مقابله با دژهای داعش شامل فلوجه و موصل می شود.

با این حال اگر شما به خوبی به خبرها گوش داده باشید، ممکن است برخی اظهار نظرهای ناامیدکننده در واشینگتن را هم شنیده باشید، مانند جیمز پولوس در ویک که با مقاله «خبر بد درباره شکست داعش در رمادی» نکاتی را در این رابطه مطرح کرد. اما موفقیت های ظاهری دولت عراق برخی از باورهای عمیق تندروها درباره سیاست خارجی ایالات متحده را به چالش می کشد.

جهان بینی آنها بر این اساس استوار است که عراقی ها و دیگران در منطقه برای در اختیار داشتن امنیت خودشان مورد اعتماد نیستند. بنابراین به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه نیاز است. براساس نظر برخی به تعداد بسیار زیادی از نیروهای آمریکایی نیاز است. پیشرفت قابل ملاحظه دولت عراق در چند ماه اخیر چالش هایی جدی برای این ادعا که تنها ارتش ایالات متحده است که قادر به مهار و در نهایت نابودی داعش است، به وجود آورده است.

ما همیشه می دانیم که داعش دشمنان زیادی دارد اما این که این دشمنان بخواهد وارد مبارزه شوند، در شک و تردید قرار دارد. مدت ها است که آنها منتظر این هستند که آمریکایی ها برای آنها بجنگند. و چه کسی می تواند آنها را مورد انتقاد قرار دهد؟ دهه های متمادی است که دولت ایالات متحده برای آرام کردن متحدین عصبی اش، تضمین های امنیتی می دهد. تعهد ما به دفاع از آنها مانع از این شده است تا آنها از خودشان دفاع کنند.

این ترتیبات با بغداد حساس تر از برلین یا بروکسل یا سئول یا توکیو است. برخلاف اروپای غربی و آسیای شرقی که از حضور ایالات متحده استقبال می شود یا حداقل با آن مدارا می شود، مردم عراق به سرعت از دست نیروهای آمریکایی خسته شدند.

بدون تعجب روابط میان واشینگتن و بغداد همیشه پر از سنگلاخ بوده است. مقامات آمریکایی عراقی ها را به منظور بازسازی نظام سیاسی و آزادسازی اقتصادیشان تحت فشار گذاشتند. بسیاری از عراقی ها مقاومت کردند. آمریکایی ها به دولت عراق توصیه کردند تا رویکرد فراگیر نسبت به اقلیت های مذهبی و قومیتی شامل بعثی ها داشته باشند. مقامات عراقی عموماً این مسئله را رد کرده اند و در سال های 2006 و 2007 آنها را پاکسازی کردند. مقامات آمریکایی به دولت عراق گفتند که برای مبارزه با القاعده در عراق مستقیماً با برخی رهبران سنی همکاری کنند. بغداد در واکنش عصبانی شد. دولت ایالات متحده به دنبال توافقی بود تا نیروهای آمریکایی بتوانند پس از سال 2011 در عراق باقی بمانند. دولت عراق رد کرد.

نمی توان تاریخ را مجدداً تکرار کرد. داعش وجود دارد. سوالی که مطرح می شود این است که آیا دولت عراق می تواند اقتدارش در مقابل این چالش بزرگ را حفظ کند؟ پس از آن که صدها میلیارد دلار و جان هزاران نفر آمریکایی برای ساخت دولت پس از صدام هزینه شده است، زمان این رسیده که عراقی ها نشان دهند که شایسته این قربانی ها بوده اند و اراده و توان لازم برای دفاع از خودشان را دارند.

مقامات دولت اوباما به خاطر واکنش به انتقاداتی که صورت می گیرد نباید این موفقیت را آمریکایی بدانند. در حالی که ایالات متحده کمک کرد، اما این عراقی ها بودند که سزاوار تقدیر به خاطر مبارزه سخت هستند. و این عراقی ها هستند که مسئول حذف بقیه قسمت های سرطان داعش از کشور خودشان هستند.

نویسنده: کریستوفر پربل *
* معاون مطالعات دفاعی و سیاست خارجی موسسه کاتو


 اخبار بین الملل  -  دیپلماسی ایرانی 
اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید