صالحی: به‌سمت ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای کوچک می‌رویم

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

صالحی: به‌سمت ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای کوچک می‌رویم

تاریخ انتشار : 20 / 11 / 1394
صالحی: به‌سمت ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای کوچک می‌رویم
مجله اينترنتي پرستو
معاون رییس‌جمهور گفت: استراتژی کشور به‌سمت ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای کوچک می‌رود.

به گزارش ایسنا ، دکتر علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی که دوشنبه این هفته در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای هسته‌ای و افتخار آفرینان برجام از رییس‌جمهور نشان درجه یک شجاعت دریافت کرده بود، با حضور در برنامه تلویزیونی "حوالی فردا" شبکه 5 سیما گفت: «برای ساخت بیمارستان هسته‌ای در حال پیگیری هستیم و با توجه به سفر دکتر روحانی به ایتالیا و فرانسه افق‌های روشنی در این زمینه ایجاد شده است.»

او اظهار کرد: یک‌هزار میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان هسته‌ای نیاز است و شهرداری تهران زمین ساخت این بیمارستان را در اختیار قرار داده ‌است. ضمن اینکه همکاری با وزارت بهداشت و درمان نیز به خوبی پیش می‌رود.»

رییس سازمان انرژی اتمی با تأکید بر این که بیمارستان هسته‌ای ایران یک بیمارستان ویژه در جهان خواهد شد، گفت: «این بیمارستان پیشرفته‌ترین تجهیزاتی را که با پرتو سروکار دارد در اختیار خواهد داشت و قرار است این بیمارستان فاز به فاز مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.»

صالحی تاکید کرد: «بیمارستان هسته‌ای کشورمان تنها یک بیمارستان نیست و یک مرکز تحقیقاتی هسته‌ای خواهد بود و مهندسان هسته‌ای در زمینه مسائل پزشکی در این بیمارستان فعالیت خواهند داشت.»

رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه با اعلام این که، در حال مذاکره هستیم تا یک یا دو نیروگاه هسته‌ای در سواحل مکران ایجاد کنیم، از کلنگ‌زنی نیروگاه اتمی شماره 2 بوشهر تا پایان سال جاری خبر داد و گفت:« با کشور دیگری در حال مذاکره هستیم تا دو نیروگاه کوچک 100مگاواتی در ایران بسازیم.»

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به گسترش این پروژه‌ها اغلب دانشجویان فارغ‌التحصیل رشته‌های مرتبط با صنعت هسته‌ای جذب کار و فعالیت اقتصادی شوند. صالحی هم‌چنین از مذاکرات صنعتی در زمینه توسعه صنایع هسته‌ای کشور خبر داد و گفت:« با کره‌ای‌ها مذاکراتی داشته‌ایم تا استراتژی کشور به‌سمت ساخت نیروگاه‌های کوچک برود.»

معاون رییس‌جمهور تأکید کرد: «پیش از برجام تنها کشوری که آمادگی همکاری با ایران را داشت روسیه بود که جا دارد مراتب تقدیر خود را از ملت و دولت روسیه اعلام کنم. پیش از برجام حتی چندین بار مناقصه‌هایی را اعلام کردیم، اما کشورها به‌دلیل تحریم و ترس از آمریکا پاسخی به این مناقصه‌ها ندادند.»

رییس سازمان انرژی اتمی با اعلام این که پس از برجام کشورهای بسیاری تقاضای همکاری‌های هسته‌ای با ایران داشته‌اند، گفت: طی 2 هفته اخیر با کارشناسان کشور چین هم مذاکراتی داشته‌ایم تا در صنعت هسته‌ای همکاری داشته باشیم.»

این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور تأکید کرد: «نباید تبدیل به کشوری شویم که صرفا کالاهای خارجی می‌خرد. نباید در دراز مدت به جایی برسیم که نیروگاه هسته‌ای بخریم. طرف‌های مذاکره هم به‌خوبی می‌دانند نمی‌توانند تنها نیروگاه هسته‌ای به ما بفروشند و باید به‌گونه‌ای دیگر با ایران برخورد کنند.»

او در ادامه سند هسته‌ای کشور را تشریح کرد و گفت: «در ابتدا ما باید اکتشاف و استخراج برای اورانیوم داشته باشیم و اگر این امر محقق نشود صنعت هسته‌ای کشور معنا پیدا نمی‌کند. مرحله دوم سیکل سوخت است که ماده اولیه را به سوخت قابل استفاده در راکتور تبدیل می‌کند. مرحله سوم طراحی و ساخت راکتورهاست که اکنون ما در زمینه راکتورهای تحقیقاتی هیچ مشکلی نداریم. بحث چهارم هم تحقیق و توسعه است.»

رییس سازمان انرژی اتمی با ابراز این نکته که باید بررسی کنیم که در این چهار مرحله توسعه در کدام بخش‌ها محدودیت را از جانب 1+5 پذیرفته‌ایم، گفت: «ما در زمینه اکتشاف اورانیوم در کشور محدودیتی نداریم و با توجه به توصیه‌ها و تأکیدات رهبر معظم انقلاب توانسته‌ایم پی‌جویی‌های خوبی در زمینه اکتشاف داشته باشیم. پس از سال 88 پی‌جویی‌های هوایی را هم در اولویت کار خود قرار داده‌ایم و به‌سرعت در پی این کار هستیم و این امر با جدیت ادامه دارد و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده است. در این خصوص نه برجام و نه پس از آن و نه قبل از برجام، کسی حق ندارد ما را از اکتشاف بازدارد.»

این عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: «ما در بحث غنی‌سازی محدودیت‌هایی پذیرفته‌ایم به این دلیل که آن‌ها می‌گفتند ایران به‌دنبال اهداف غیرصلح‌آمیز است و می‌تواند ظرف دو ماه به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و باید طی مذاکراتی که انجام می‌شود این توانایی ایران از دو ماه به یک سال برسد و باید ظرفیت غنی‌سازی ایران محدود شود.»

وی در ادامه گفت: «اکنون ظرفیت غنی‌سازی کشور به 5 هزار و 60 سو رسیده و در واقع ظرفیت غنی‌سازی کشور 40 درصد کم شده که قبل از برجام ظرفیت ما به‌صورت فعال 9 هزار سو بود.»

او در مورد سیاست سازمان انرژی اتمی پس از برجام برای جذب دانشجویان فارغ‌التحصیل هسته‌ای، خاطرنشان کرد: «پیش از این نیز با دانشجویان این رشته همکاری‌هایی داشته‌ایم و اکنون این دانشجویان توانسته‌اند شبیه‌سازهای نیروگاه هسته‌ای را بسازند.»

صالحی تصریح کرد: «تعداد دانشگاه‌های ما در صنعت هسته‌ای زیاد نیست، اما آینده به‌گونه‌ای رقم خواهد خورد که با توجه به پروژه‌های نیروگاهی هسته‌ای که در دست اقدام داریم بیش‌تر دانشجویان فارغ‌التحصیل هسته‌ای جذب خواهند شد.»

این عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان تاکید کرد: «اگر کوچک‌ترین اشتباهی در مذکرات هسته‌ای ایران و 1+5 می‌داشتیم، یک ملت آسیب می‌دید، اما با توکل به خداوند، فرزندان این ملت خوش‌ درخشیدند. به ویژه این که در این مذاکرات که مانند یک بازی شطرنج بود، تیم هسته‌ای ایران شرایط یک گروهان در برابر یک لشکر را داشت. لشکری از 6 کشور قدرتمند که تقریباً کل دنیا را در ابعاد مختلف از جمله نظامی و اقتصادی در اختیار دارند، اما ما عزتمندانه مقابل آن‌ها ایستادیم.»


  اخبار اقتصادی  -  ایسنا 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید