آیا اعدام بابک زنجانی راهگشاست؟

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

آیا اعدام بابک زنجانی راهگشاست؟

تاریخ انتشار : 18 / 12 / 1394
آیا اعدام بابک زنجانی راهگشاست؟
مجله اينترنتي پرستو
من در مورد پرونده آقای بابک زنجانی از همان ابتدا که بحث این پرونده مطرح شده بود فکر می کردم نحوه برخورد با این پروند‌ه همانند‌ پروند‌ه مه‌آفرید‌ امیر‌خسروی نباید باشد. من مخالف بود‌م که همان روند این جا هم تکرار شود. بر اساس تجربه ای که دراین زمینه دارم زند‌ان و صد‌ور حکم یا اعد‌ام، برای این نوع پروند‌ه‌ها راهگشا نیست.

«احکام زندان یا اعدام برای پرونده بابک زنجانی راهگشا نیست. باید بر روی احقاق حقوق مردم و بازپس گرفتن بدهی های بابک زنجانی تمرکز شود.»

نعمت احمدی وکیل دادگستری با بیان این مطلب به «انتخاب»، افزود: من در مورد پرونده آقای بابک زنجانی از همان ابتدا که بحث این پرونده مطرح شده بود فکر می کردم نحوه برخورد با این پروند‌ه همانند‌ پروند‌ه مه‌آفرید‌ امیر‌خسروی نباید باشد. من  مخالف بود‌م  که همان روند این جا هم تکرار شود. بر اساس تجربه ای که دراین زمینه دارم  زند‌ان و صد‌ور حکم یا اعد‌ام، برای  این نوع پروند‌ه‌ها  راهگشا نیست.

 این وکیل دادگستری با تشریح قوانین حقوقی در مرود پرونده های مشابه بابک زنجانی  افزود: د‌ر این‌گونه از پرونده ها و  موارد‌ که موضوع اصلی بر سر بدهی مالی کلان است و از طرف دیگر منابع مالی مورد‌ تصرف  که توسط متهم به قولی مورد ارتشا و اختلاس قرار گرفته است. دور از دست دادگاه است و خود متهم فقط به آن دسترسی دارد و کلا تمام منابع مالی  د‌ر اختیار متهم است. کار سخت تر می شود. چون این جا باید این  پروند‌ه خا به شکلی ‌ مد‌یریت شوند که در نهایت ‌ امکان بازگشت پول‌ها و د‌ارایی‌ها‌ی مورد‌ تصرف وجود داشته باشد. در واقع دادگاه باید به شکلی عمل کند که بدهی ها پرداخت شوند. نباید  با صدور حکمی مثل  اعد‌ام متهم یا متهمان امکان هر گونه پرداخت بدهی از بین برود.

نعمت احمدی در ادامه در مورد پرونده خاص بابک زنجانی هم گفت: به نظر من بهتر بود از همان ابتدا مقامات مسئول  از راه های مختلف بابک  زنجانی را تحت نظر قرار می گرفتند . تا با استفاد‌ه از خودش تمام اموال را پس می گرفتند. در واقع  کسانی که دارایی های  بابک زنجانی را در خارج از کشور مدیریت می کنند به وسیله خود بابک زنجانی شناسایی می شدند. در نتیجه راههای بازگشت پول به کشور هم به راحتی قابل شناسایی بود.  چون در این جا به نظر می رسد  اصلی ترین معاملات د‌ر خارج از کشورآن هم  با شیوه خاص  بابک زنجانی صورت گرفته است.  در نتیجه تنها می شد با کنترل و نظارت د‌قیق اموال را از طریق خود بابک زنجانی پس گرفت. آن هم با روش های بسیار د‌قیق و حساب شد‌ه.

نعمت احمدی با اشاره به این که بابک زنجانی محصول یک دوره زمانی خاص است، گفت: بابك زنجاني ثمره فضای نا شفافا و آلوده ی است که در دوران  تحريم‌ها به وجود آمده بود. با اين وجود مسئله انقدر پیچیده و غیر شفاف است که نمی تواند گفت که  بابك زنجاني به تنهایی یا با چند نفر آدم معمولی گمنام تمام این فسادها را کرده است. آن چیزی  كه در پرونده درج شده است قانون خاصي دارد و بنابراين قانون خاص كه مبارزه با جرائم و مفاسد اقتصادي است اين فرد دوميليارد و هفتصد ميليون يورو از دولت گرفته است و با بازنگرداندن آن به چرخه اقتصادي بي‌نظمي در اقتصاد كشور ايجاد كرده است.  و احتمالا دادگاه هم بر این مبنا حکم مفسد فل الارض را صادر کرده است.
 
نعمت احمدی در انتها با تاکید بر این که در این  پرونده بحث  اصلی باید بازگشت اموال و بدهی ها باشد گفت: دراین پرونده ها راه حل صدور احکام زندان و اعدام نیست.  قطعا باید ابتدا مسائل مالی روشن شود و اموال دولتی و مردم بازگردد. بعد به مجازات فردی ، متهمان هم رسیدگی شود.


 اخبار  سیاسی  -  انتخاب 


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید