مسلمانان و شیعیان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری به چه کسی رای می دهند؟

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

در مسابقه سامسونگ و زومیت شرکت کنید و برنده ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ شوید!

زومیت با حمایت سامسونگ مسابقه‌ی رایگانی ترتیب داده است که در آن با پاسخ به سؤالات عمومی می‌توانید شانس خود را برای برنده شدن یکی از ۳ دستگاه گلکسی نوت ۸ آزمایش کنید.

در این مسابقه هر روز یک سؤال از شما پرسیده می‌شود و حتی اگر به پرسش‌ها پاسخ صحیح ندهید هم در قرعه‌کشی شرکت داده خواهید شد. اما هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید شانس شما برای برنده شدن در مسابقه و کسب یکی از سه دستگاه گلکسی نوت ۸ بیشتر می‌شود. 


شرایط و قوانین مسابقه:

در این مسابقه به مدت یک ماه، هر روز یک پرسش مطرح می‌شود

با پاسخ به یک سؤال حتی اگر پاسخ اشتباه باشد در قرعه‌کشی شرکت داده می‌شوید

به ازاء پاسخ به هر پرسش ۵ امتیاز و به ازاء پاسخ صحیح، ۱۰ امتیاز به دست می‌آورید

هر چه امتیاز بیشتری به دست آورید به همان نسبت شانس شما برای برنده شدن در قرعه‌کشی افزایش می‌یابد

هر شب ساعت ۰۰:۰۱ بامداد سؤال جدید مطرح می‌شود و امتیاز روز قبل به حساب کاربری شما اضافه می‌شود

اگر هر روز در مسابقه شرکت کنید، به ازاء شرکت ۵ روز پشت سر هم ۲۰ امتیاز و به ازاء ۲۰ پاسخ پشت سر هم ۱۰۰ امتیاز کسب می‌کنید این امتیاز فارغ از پاسخ درست یا اشتباه داده می‌شود

اگر جواب سؤال را نمی‌دانید، کافی است روی دکمه از بیکس‌بی کمک بگیر کلیک کنید تا با مطالعه‌ی یک متن کوتاه درباره‌ی Galaxy Note 8 و البته کسر یک امتیاز از حسابتان، یک گزینه از چهار گزینه‌ی پرسش حذف شود

اگر دوستان خود را برای شرکت در مسابقه دعوت کنید، به ازاء شرکت هر کدام از دوستانتان ۵ امتیاز می‌گیرید. توجه داشته باشید زمانی امتیاز به حساب شما وارد خواهد شد که کاربر دعوت شده در مسابقه ثبت نام کرده و ایمیل فعال سازی را باز کرده باشد

این مسابقه برای تمام کاربران مجانی است و هیچ مبلغی بابت شرکت در این مسابقه در هیچ‌ مرحله‌ای دریافت نمی‌شود

در پایان مسابقه، قرعه‌کشی با در نظر گرفتن امتیاز کاربران انجام می‌شود و ۳ نفر برنده‌ی این مسابقات انتخاب و اعلام می‌شوند

پس از اتمام کمپین پاسخ صحیح تمام پرسش‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود


به‌روزرسانی:

امتیاز افراد دعوت‌شده به مسابقه که از طریق ایمیل‌های نامعتبر در مسابقه شرکت کرده بودند یا لینک فعال‌سازی را در ایمیل ارسالی از زومیت باز نکرده‌اند، پس گرفته شد. زمانی که ایمیل کاربر دعوت‌شده تأیید شود، امتیاز به حساب کاربر دعوت‌کننده اضافه خواهد شد.

کلیه‌ی امتیازات کسب‌شده‌ی کاربر، در ساعت ۰۰:۰۱ بامداد روز بعد به حساب وی وارد خواهد شد. تا پیش از این امتیاز دعوت‌شدگان به‌صورت آنی وارد حساب می‌شد.

پاسخ دو پرسش که به اشتباه در دیتابیس وارد شده بود اصلاح شد و امتیاز مربوطه نیز به حساب کاربرانی که پاسخ صحیح داده بودند، اضافه می‌شود.

همین حالا در مسابقه شرکت کنید.تبلیغات

مسلمانان و شیعیان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری به چه کسی رای می دهند؟

تاریخ انتشار : 24 / 12 / 1394
مسلمانان و شیعیان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری به چه کسی رای می دهند؟
مجله اينترنتي پرستو
مسلمانان در ایالات متحده از نظر عددی اقلیتی چند درصدی(3.3 میلیون نفر) در بین 318 میلیون شهروند آمریکایی محسوب می شوند. اما حقوق و مسائل مربوط به آنان این روز ها به یکی از محوری ترین موضوعات انتخابات امریکا تبدیل شده است.

 مسلمانان در ایالات متحده از نظر عددی اقلیتی چند درصدی(3.3 میلیون نفر) در بین 318 میلیون شهروند آمریکایی محسوب می شوند. اما حقوق و مسائل مربوط به آنان این روز ها به یکی از محوری ترین  موضوعات انتخابات امریکا تبدیل شده است. 

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه فردی است که با حمله به مسلمانان و اسلام جنجال بسیاری در آمریکا به راه انداخته است. با این حال، در طرف دیگر برنی سندرز از جوامع اسلامی ساکن آمریکا حمایت بسیاری کرده است.

دونالد ترامپ اخیرا در سخنانی اسلام و مسلمانان را دشمن آمریکا نامید. این اظهارات با واکنش منفی جوامع اسلامی ساکن آمریکا و مسلمانان مقیم این کشور قرار گرفت. تا جایی که یکی شعارهای اعتراضی دانشجویان ایالت میشیگان علیه ترامپ این بود: «مسلمانان آمریکا علیه ترامپ متحد شوید»

نکته ی جالب در این میان، حمایت صریح برنی سندرز از شهروندان مسلمان ساکن آمریکا است. او در چند سخنرانی خود در مجامع عمومی  از مسلمانان برای حضور در جایگاه سخنرانی خود دعوت کرده است. او همچنین به مساجد و مراکز مسلمانان سر می زند و حتی در یکی از سخنرانی های خود، یک دختر محجبه را  به بالای صحنه دعوت کرد و مهربانانه با وی برخورد کرد. 

برنی سندرز که خود را سوسیال دموکرات توصیف می کند، علاوه بر این که موافق  بهبود رابطه با ایران است، از هر گونه دخالت نظامی در کشورهای خاورمیانه اجتناب می کند. وی حتی سیاست های گذشته دولت آمریکا در دخالت نظامی در کشورهای اسلامی همچون عراق و افغانستان را به صراحت محکوم  می کند و کودتای 28 مرداد سال 32 در ایران را یک اشتباه بزرگ می خواند.  

سندرز در مناظره اش به صراحت از دولت قانونی دکتر محمد مصدق حمایت کرد و کودتای آمریکایی علیه وی را یک اشتباه جبران ناپذیر نامید.

سندرز  که خود از یک خانواده ای یهودی تبار آمده است، از هرگونه تبعیض مذهبی انتقاد می کند. و مسلمانان را شهروندانی می داند که نباید به دلیل دین شان مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار بگیرند. 

شاید همین مواضع وی موجب شد که در ایالت میشیگان آمریکا که  تعداد اعراب مسلمان در آن بالا است، رای بالایی بیاورد.

در واقع میشیگان مرکز مسلمانان آمریکا است. در این ایالت تعداد مسلمانان به نسبت زیاد است.  اما معمولا  شهروندان عرب تبار و مسلمان در آمریکا کمتر در انتخابات های این کشور نقش آفرین بودند. اما این بار با توجه به این که اسلام در کانون توجه رسانه ها و مبارزات انتخاباتی قرار داشت رای مسلمانان لااقل به عنوان یک امر نمادین مهم تلقی می شود.

بر اساس نتایجی که سایت رسمی هفته نامه تایم منتشر کرده، اکثریت مسلمانان ایالت میشیگان به برنی سندرز رای داده اند. بر اساس این آمار در انتخابات درونی حزب دموکرات آمریکا برنی سندرز نزدیک به 70 درصد رای مسلمانان ساکن این ایلات را به دست آورد است. به طور مثال در شهر "دیربورن" ایالت میشیگان که بیش از 40 درصد ساکنان آن را اعراب مسلمان تشکیل می دهند، سندرز حدود 60 درصد آرار را کسب کرده است.  

در دیگر شهرهای میشیگان که مسلمانان حضور دارند آمار به همین شکل است.   یکی از نکات قابل توجه دیگر در مورد ایالت میشیگان، حضور  مهاجران لبنانی است که در اوایل دهه 80 میلادی به این منطقه مهاجرت کردند. این مهاجران عرب و لبنانی تبار اکنون اکثرا شهروند آمریکا حساب می شوند. در میان این مهاجران لبنانی تبار تعدادی نیز از شیعیان لبنانی در این ایالت ساکن هستند. 

براساس گزارش های منتشر شده، اکثریت لبنانی ها و آمریکایی های شیعه در انتخابات به برنی سندرز رای داده اند.   البته با توجه به تعداد مهاجران عرب_ آمریکایی و شهروندان مسلمان این کشور نمی توان از نظر عددی رای آنان را در انتخابات خیلی تاثیرگذار دانست. یعنی چند هزار نفر شیعه نمی توانند عدد بزرگ و تاثیرگذاری در انتخابات آمریکا باشند. اما از نظر نمادین رای مسلمانان ساکن آمریکا به برنی سندرز حکایت از آن دارد که مسلمانان این کشور خواهان روی کار آمدن فردی هستند که نه تنها اسلام را دشمن نمی داند، بلکه خواهان پایان یافتن آزار و اذیت شهروندان مسلمان است.


 اخبار بین الملل  -  انتخاب /فواد شمس


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید