درخواست دولت آمریکا برای جلوگیری از دسترسی ترامپ به اسناد محرمانه

آخرین مطالب

تبلیغات

وبمستران هوشمند

درخواست دولت آمریکا برای جلوگیری از دسترسی ترامپ به اسناد محرمانه

درخواست
وزارت دادگستری آمریکا به دیوان استیناف فدرال اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین به علت ارائه نکردن مدارک اثبات کننده در مورد از محرمانگی خارج کردن اسنادی که اف بی آی از اقامتگاه وی خارج کرده، مجاز به دسترسی، بررسی و بازگرداندن آنها نیست. 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ دادستان‌ها جهارشنبه از دیوان استیناف مستقر در آتلانتا درخواست کردند که حکم الین کنون قاضی حوزه را در باره ممنوعیت استفاده آنان از هر گونه اسناد محرمانه در تحقیقات کیفری جاری در پی درخواست میانجی مستقل برای تکمیل بررسی این مدارک، لغو کند.

 

از بیش از ۱۱ هزار سندی که اف بی آی در هشتم اوت (۱۷ مرداد ماه) از مارآلاگو ضبط کرده، تنها نزدیک به ۱۰۰ سند مهر محرمانه دارد.  

 

وکیل‌های وزارت دادگستری سه شنبه شب (به وقت محلی) با اشاره به شکایت ترامپ رئیس جمهور پیشین وابسته به حزب جمهوری خواه از این وزارتخانه، پس از عملیات جستجوی اف بی ای در اقامتگاه او در فلوریدا، اعلام کرده‌اند که وی دوباره مدعی خارج کردن اسناد از پیش از پایان دوره ریاست جمهوری خود شده، هر چند که باز هم نتوانسته ادعای خود را اثبات کند.

 

درخواست تازه دولت چند ساعت پس از آن مطرح شد که ریموند دیری قاضی ایالات متحده که از سوی کانون به عنوان میانجی ویژه منصوب شده، وکیلان ترامپ را در یک نشست قضایی در بروکلین برای دریافت مدارک در باره از محرمانگی خارج شدن این اسناد توسط ترامپ تحت فشار قرار داد.

 

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ دادستان کل ایالت نیویورک روز چهارشنبه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا و فرزندان بزرگسالش را به کلاهبرداری متعدد و اظهارات نادرست به قصد تحریف ارزش املاک و مستغلات به منظور دریافت وام و مزایای مالیاتی متهم کرد.

این شکایت در منهتن و در یکی از دادگاه های ایالت نیویورک تنظیم شده و سازمان ترامپ را به تنظیم صورت‌های مالی نادرست از سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ متهم می‌کند. علاوه بر سازمان ترامپ که هتل‌ها، زمین‌های گلف و سایر املاک و مستغلات در دیگر کشورها را مدیریت می‌کند، پسران رئیس جمهور پیشین و تنها دختر وی نیز هدف اتهام واقع شده‌اند.

 

بر اساس این شکایت، ترامپ متهم است که ارزش دارایی خالص خود را میلیاردها دلار بیش از میزان واقعی نشان داده تا بانک‌ها را برای دادن تسهیلات به شرکتش ترغیب کند و بیمه‌گذاران نیز سقف بیمه بیشتری با حق بیمه‌های پایین‌تر به او ارائه دهند.

 

لتیتیا جیمز دادستان کل دموکرات نیویورک، گفت که دفتر او بیش از ۲۰۰ نمونه اسناد ارزیابی دارایی کذب را کشف کرده است.

 

به نوشته رویترز، این شکایت یکی از بزرگترین ضربه‌های حقوقی به ترامپ است که مشغول بررسی نامزدی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ است.


پیامک تبلیغاتی

تبلیغات متنی


تعداد بازديد : 73
اطلاعات بیشتر

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

کد امنیتی رفرش