10 علت آلارم و بوق زدن یخچال

آخرین مطالب

تبلیغات

وبمستران هوشمند

10 علت آلارم و بوق زدن یخچال

10

بوق زدن یخچال فریزر و ساید یکی از مشکلات شایعی می باشد که خیلی وقت ها باعث ایجاد نگرانی هایی می شود.به خصوص اگر برای چند ثانیه صدای بوق به گوش برسد و بعد صدا قطع شده و دوباره تکرار شود. چون این بوق نوعی هشدار می باشد که علامت خرابی قطعات داخلی یخچال است و چنانچه برطرف نشود،خسارت های بسیاری را به دنبال خواهد داشت.

بوق زدن یخچال به علت باز بودن درب

باز بودن درب یکی از اصلی ترین علت های است که سبب می گردد یخچال بوق بزند. خیلی وقت ها کودکان درب را برای مدت طولانی امکان دارد باز بگذارند یا دیگر افراد خانواده فراموش کنند درب را ببندند. دقت کنید که باز بودن بیش از اندازه درب سبب کاهش دمای داخل کابین یخچال میشود، به همین علت موتور برای مدت طولانی باید روشن باشد که باعث کاهش طول عمر یخچال خواهد شد. پخش شدن صدای بوق یخچال نوعی هشدار است تا درب را هر چه زودتر ببندید.

 

گذاشتن مقدار زیاد مواد غذایی علت بوق زدن یخچال

در بعضی از انواع یخچال فریزرها چنانچه مقدار خیلی زیادی از مواد غذایی داخل یخچال قرار داده شود، باعث می شود دمای یخچال به طور چشمک زن روشن شده و صدای بوق یخچال به گوش برسد. در این شرایط باید مدت کوتاهی صبر کنید تا یخچال به دمای مناسب و مطلوب خود برسد. پس از تنظیم دمای یخچال، هشدار و صدای بوق آن متوقف می شود. به طور کلی بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که همیشه به اندازه مناسب درون یخچال مواد غذایی قرار داده و بین آنها فضاهای خالی هم بگذارید.

 

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,خاموش نشدن صدای بوق یخچال‌فریزر

علت بوق زدن یخچال

 

تراز نبودن یخچال باعث صدای آلارم

خیلی وقتها به شیوه قرار گرفتن یخچال فریزر روی سطح زمین دقت نمیشود. به همین علت یخچال فریزر تراز نبوده و مشکلات خیلی زیادی را به دنبال دارد. مثلا، یخچال فریزرهایی که روی سطح ناصاف قرار میگیرند، درب آنها درست بسته نمیشود. برای همین یکی از دلایل بوق زدن یخچال هستید همین است. برای تراز کردن یخچال با تنظیم ارتفاع پایه ها می توانید مشکل را برطرف کنید و صدای آلارم قطع میشود.

 

خرابی لاستیک دور درب

امکان دارد ظاهرا درب یخچال کاملا بسته باشد، ولی صدای بوق از آن به گوش میرسد. در این هنگام بهتر است وضعیت لاستیک دور درب کنترل شود. لاستیک دور درب یخچال به تدریج قدری خشک شده و قسمت هایی از آن امکان دارد به خوبی روی لبه درب قرار نگیرند و به همین دلیل درب به طور کامل بسته نخواهد بود. در این زمان باید لاستیک دور درب عوض شود.

 

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,علت صدای آلارم و بوق زدن یخچال

بوق زدن یخچال

 

خرابی سنسور درب علت بوق زدن یخچال فریزر

یخچال فریزرهای نسل جدید دارای سنسورهای خیلی کوچک روی درب هستند که باز و بسته بودن آن را تشخیص می دهند. این سنسورها به محض تشخیص باز بودن درب به برد اطلاع داده و پس از گذشت زمان صدای بوق پخش می گردد. چنانچه سنسور خراب باشد، باز بودن درب به اشتباه تشخیص داده میشود. در این شرایط نخست کنترل شود که آیا درب بسته است یا خیر؟ چنانچه درب بسته بود، سنسور را بررسی و در صورت نیاز آن را عوض کنید.

 

یخ زدن اواپراتور

چنانچه یخچال یا فریزر بدون برفک شما درست کار می‌کند، ولی به‌اندازه‌ی کافی سرد نمی‌شود امکان دارد به دلیل یخ زدن اواپراتور باشد.

 

دلیل معمول افزایش دما پوشیده شدن اواپراتور با یخ و یخ‌زدایی نشدن آن به‌وسیله‌ی سیستم دیفراست است، درنتیجه هوای فن قادر به جابجایی و خنک کردن داخل یخچال نیست. مراحل زیر را برای مشخص شدن مشکل انجام دهید:

 

بهتر است جوانب ایمنی را رعایت کنید! پیش از آغاز کار اطمینان پیدا کنید دستگاه به برق وصل نباشد. اطمینان پیدا کنید کمپرسور به‌درستی کار می‌کند. پوشش اواپراتور را بردارید و ازنظر یخ‌زدگی کنترل کنید. چنانچه اواپراتور با یخ زیادی پوشیده شده است مشکل از سیستم دیفراست یخچال است.

 

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,چرا یخچال بوق می زند

علت صدای آلارم و بوق زدن یخچال

 

صدای آلارم یخچال به دلیل خرابی برد

در صورت کلی هر یک از قطعات داخلی دستگاه که به اشتباه تشخیص دهد که درب باز است، سبب بوق زدن یخچال میشوند. برد که مغز دستگاه بوده و فرمان ها را برای دیگر قطعات می فرستد، در صورت خراب شدن مدارات آن امکان دارد به اشتباه باعث فعال شدن آلارم شود. در این شرایط درب بسته بوده و دمای داخل کابین هم استاندارد است و فقط علت بوق زدن یخچال، خرابی برد است. دقت کنید که این قطعه باید به وسیله تعمیرکاران متخصص تعمیر شود.

 

ترموستات

ترموستات در هنگام لزوم با خاموش و روشن کردن کمپرسور سیستم برودتی را تنظیم می‌کند. چنانچه یخچال‌فریزر شما کار نمی‌کند، مراحل زیر را برای تشخیص این مشکل انجام دهید: آیا برق به یخچال‌فریزر می‌رسد؟ بررسی کنید آیا لامپ آن روشن است؟ چنانچه زمان باز کردن درب یخچال لامپ روشن باشد یعنی برق دارد.

 

نشانگر نیرو را که در کنار صفحه‌نمایش قرار دارد کنترل کنید. از روشن بودن ترموستات اطمینان پیدا کنید. آیا صدای کار کردن یخچال را می‌شنوید؟ بهتر است جوانب ایمنی را رعایت کنید! پیش از آغاز کار اطمینان پیدا کنید دستگاه به برق وصل نباشد. با استفاده از مولتی متر ترموستات را ازنظر معیوب بودن چک کنید.

 

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال چیست

چرا یخچال بوق می زند

 

بوق زدن یخچال به دلیل قطعی برق منزل

در صورت قطعی برق خانه برای مدت طولانی سرمای موجود در داخل یخچال از بین می رود. همین طور امکان دارد به علت قطعی برق با مشکل روشن نشدن یخچال هم روبرو شوید.

 

این اتفاق باعث بوق زدن یخچال می شود. اگر که برای مدت طولانی برق خانه شما قطع شد، بهتر است اول یخچال را خاموش کرده و بعد مواد غذایی درون یخچال را خارج کنید. در غیر این صورت با فاسد شدن مواد غذایی در یخچال روبرو خواهید شد.

 

بعد از وصل شدن برق می توانید دوباره یخچال را روشن کرده و مواد را به داخل یخچال بر گردانید. در صورت قطع شدن برق در طولانی مدت می توانید برای پیشگیری از بوق زدن یخچال درب یخچال را باز بگذارید تا به دمای مناسب برسد.

 

بوق زدن یخچال به دلیل نشت گاز

با کم شدن گاز و نشت آن هم دمای داخل کابین تا اندازه زیادی افزایش پیدا می کند. برای جبران این شرایط موتور کمپرسور روشن شده و در طولانی مدت کار می کند. به همین علت صدای بوق یخچال امکان دارد به گوشتان برسد و تنها راه حل شارژ گاز به وسیله تعمیرکار حرفه ای خواهد بود.

 

دلیل بوق زدن یخچال,علت بوق زدن یخچال,دلایل بوق زدن یخچال


پیامک تبلیغاتی

تبلیغات متنی


تعداد بازديد : 1279
اطلاعات بیشتر

بخش نظرات این مطلب

کد امنیتی رفرش