جزئیات تازه از شکایت مارک ویلموتس از ایران

آخرین مطالب

تبلیغات

وبمستران هوشمند

جزئیات تازه از شکایت مارک ویلموتس از ایران

جزئیات
وقتی مربیان و بازیکنان خارجی ادعاهای عجیبی درباره قرارداد با تیم‌های ایرانی مطرح می‌کنند، نباید تعجب کنید. شک نکنید آن‌ها تا یوروی آخر پول‌شان را که می‌گیرند هیچ، بلکه جریمه هم دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرورزشی، سر ماجرای استوکس یادتان هست باشگاه تراکتور چه ادعاهایی داشت؟ فقط لازم بود آن‌ها یک نامه به فیفا می‌زدند که این بازیکن ساعت اشکان را برده، همین کافی بود تا آن بازیکن را محکوم کنند ولی حتی این کار را هم نکردند تا امروز جریمه سنگینی شامل حال‌شان شود.

 

تاج: دیوانه هستند!

در ماجرای ویلموتس هم وقتی این مربی ادعا کرد ۶ میلیون یورو از ایران دریافت خواهد کرد، مسئولان فدراسیون خندیدند و حتی تاج به مجلس رفت و گفت: «دیوانه هستند که چنین ادعایی می‌کنند.» ولی باور کنید اگر ویلموتس در دو سال آینده جایی کار نکند، تمام این پول را تمام و کمال دریافت خواهد کرد. مهدی تاج، محمود اسلامیان و هادی شکوری سه عضو سابق و فعلی فدراسیون فوتبال ادعا کرده‌اند مخفیانه بند سه ماه دستمزد را در صورت فسخ در قرارداد گنجانده‌اند. یعنی طبق این بند هر طرفی محکوم شود، باید تنها سه ماه از دستمزد سال را پرداخت کند. آن‌ها فاتحانه از این بند می‌گویند در حالی که منابع موثق خبری و آن‌ها که آشنا به حقوق بین‌الملل هستند فاش کردند پایان همکاری ویلموتس و ایران اصلاً شامل چنین بندی نمی‌شود! به همین دلیل بود که همسر ویلموتس در آخرین جلسه با فدراسیونی‌ها قویاً ادعا کرده بود تا یوروی آخر قرارداد را از ایران می‌گیرند. حالا چرا؟

 

رقم دقیق قرارداد ویلموتس

ابتدا از اینجا شروع کنیم که قرارداد ویلموتس چقدر است؟ این منبع موثق خبری فاش کرد رقم قرارداد ویلموتس با ایران برای سال اول ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو است که در سال دوم ۲۰ درصد و در سال سوم هم ۲۰ درصد دیگر اضافه می‌شود. رقم قرارداد دستیاران او هم روی هم رفته ۷۵۰ هزار یورو بود. یعنی برای سال اول رقم قرارداد کل کادر ویلموتس سه میلیون یورو بود که برای سال دوم ۲۰ درصد و برای سال سوم هم ۲۰ درصد دیگر اضافه می‌شد.

 

بند فسخ شامل نشد!

حالا بند دستمزد سه ماه برای فسخ در چه صورت صدق می‌کند؟ این بند در شرایطی شامل قرارداد می‌شود که مثلاً فدراسیون فوتبال بگوید از عملکرد این مربی راضی نیست و او را نخواهد و یا اینکه ویلموتس در حالی که دستمزدش را گرفته و حداقل مشکلی از نظر مالی با فدراسیون ندارد، اعلام کند به هر دلیلی نمی‌تواند کار کند و برود. در این حالت یکی از طرفین که طبق نظر فیفا محکوم است، باید سه ماه از دستمزد را بپردازد. آیا این شامل مورد ویلموتس می‌شود؟ پاسخ خیر است. این مربی بلژیکی زمانی کنار کشید که ایران به تعهدات مالی‌اش عمل نکرد، به چیزی که پایه و اساس قرارداد بوده است. اینجا خبری از مثلاً نارضایتی فنی یا امنیتی نیست، بلکه بحث این است که فدراسیون اصلاً به قرارداد پایبند نبوده است. ویلموتس همین را مدرک و سند کرده و به فیفا برده است؛ بنابراین او و وکلایش بی‌دلیل اینقدر قاطعانه از گرفتن غرامت کامل حرف نمی‌زنند. ویلموتس مدعی است ایران با عدم پرداخت دستمزدش، کل قرارداد را زیر سؤال برده است، بند سه ماه غرامت که هیچ! 

 

فدراسیون دست به دعا شود

بهترین اتفاق برای فدراسیون این است که ویلموتس در فصل جدید با تیمی دیگر قرارداد امضا کند، اگر نکند و دو فصل پشت سر هم بیکار باشد، شک نکنید ۶ میلیون یورو را از ایران خواهد گرفت. البته این بستگی به آن دارد که دستیارانش هم بیکار باشند. اگر آن‌ها جایی مشغول شوند، بخش کوچکی از قرارداد حذف می‌شود. فدراسیون از همین لحظه باید دعا کند تا ویلموتس جایی مشغول شود وگرنه عجیب‌ترین و سنگین‌ترین جریمه فیفا برای فوتبال ایران در انتظار خواهد بود.

 

 


پیامک تبلیغاتی

تبلیغات متنی


تعداد بازديد : 793
اطلاعات بیشتر

مطالب مرتبط

بخش نظرات این مطلب

کد امنیتی رفرش