مجله اینترنتی پرستو

یکشنبه 24 تیر 1403

تعداد گردشگران ۲۵۰۰ دلاری ایران زیاد شده‌ است

تعداد گردشگران ۲۵۰۰ دلاری ایران زیاد شده‌ است

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطمینان داد که در شش ماهه دوم سال، شمار گردشگران اروپایی رشد می‌کند، ‌گفت: هرچند تا به امروز تعداد گردشگران منطقه‌ای ۵۱ درصد رشد داشته که بیشتر آن‌ها از نوع ...

رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اطمینان داد که در شش ماهه دوم سال، شمار گردشگران اروپایی رشد می‌کند، ‌گفت: هرچند تا به امروز تعداد گردشگران منطقه‌ای ۵۱ درصد رشد داشته که بیشتر آن‌ها از نوع توریست‌های ۲۵۰۰ دلاری یا سلامت بوده‌اند. 

علی اصغر مونسان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برآوردهای صورت گرفته از شش ماهه دوم سال، اطمینان داد که تعداد گردشگران اروپایی رشد کند و  سپس به افزایش سفر گردشگران کشورهای منطقه به ایران که با ۵۱ درصد رشد در این مدت همراه بوده است، اشاره کرد و گفت: این گردشگران در بخش گران، یعنی گردشگری سلامت سرمایه‌گذاری می‌کنند که برای کشور بسیار اهمیت دارد. ما به این مسافران، گردشگران ۲۵۰۰ دلاری می‌گوییم،   در حالی که توریست‌های اروپایی، ۱۳۰۰ دلاری بودند.

 

معاون رییس جمهور ادامه داد: در شش ماه ابتدا امسال ورود گردشگر به کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته، هرچند که ترکیب گردشگران تغییر کرده است، اما در آینده‌ای نزدیک اروپایی‌ها نیز متوجه می‌شوند که مشکلات امروز کشور، اقتصادی است و هیچ ارتباطی با مباحث امنیتی ندارد.

 

او با اعتقاد بر این‌که سال ۹۷ با وجود همه تهدیدها، پُر از فرصت گردشگری خواهد بود، گفت: بیمارستان‌هایی کشور  مملو از گردشگران منطقه‌ای است که پس از روند درمانی، برای تفریح مناطق شمالی کشور را انتخاب می‌کنند.

 

وی سپس درباره نوسانات نرخ ارز  و ایجاد فرصت‌های گردشگری و صنایع دستی به تاثیر از آن، اظهار کرد: ما در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می توانیم به اقتصاد کشور کمک کنیم، هرچند که این تفاوت برای بخش‌های مختلف کشور مشکلاتی را ایجاد کرده، اما برای گردشگری و صنایع دستی فرصت بوده است.

 

رییس ساز مان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سپس به طرح دو نرخی شدن قیمت هتل‌ها و دریافت دلار از گردشگران خارجی توسط هتل‌ها اشاره کرد و گفت: این طرح در سازمان در حال بررسی است و در روزهای آینده درباره‌ی آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 

او همچنین به ضریب ماندگاری گردشگران خارجی در ایران اشاره کرد و افزود: از موضوعاتی که می‌تواند ضریب ماندگاری گردشگران را در کشورمان افزایش دهد، رویدادهای گردشگری است که باید شهرهای گردشگرپذیر کشور به آن توجه ویژه داشته باشند. برای مثال شهری مثل اصفهان باید به این سمت حرکت کند و به طور جّد وارد این مقوله شود.

 

معاون رییس‌جمهور که این گفت‌وگو را در جریان سفر به اصفهان با ایسنا انجام داد، میدان نقش جهان را یک فرصت بی‌بدیل برای برگزاری رویدادهای گردشگری و فرهنگی دانست که می‌تواند ضریب ماندگاری گردشگر را افزایش دهد و با اشاره به مرمت آثار تاریخی این میدان جهانی، اظهار کرد: در مرمت ایوان عالی قاپو، کار پیچیده و فنی مرمتی صورت گرفته است. ستون‌های چوبی تک به تک برداشته، مسلح و دوباره به کار گرفته شده، سقف یک پارچه‌ای ایجاد و پشت این سقف عملیات فنی عظیمی صورت گرفته است.

 

مونسان به روند مرمت گنبد مسجد امام (ره) اشاره کرد و گفت: یک کار سازه‌ای معماری و هنری روی آن انجام شده که در واقع ترک‌های گنبد باز شده، پایین آمده و دوباره در حال نصب است، کار سختی در حال انجام است و این چیزی جز عشق به میراث فرهنگی و شهر اصفهان نیست.

تبلیغات

نظرات خود را در مورد این مقاله ارسال کنید.

کد امنیتی رفرش

دانستنیها

آرشیو
10 علت آلارم و بوق زدن یخچال

10 علت آلارم و بوق زدن یخچال

بوق زدن یخچال فریزر و ساید یکی از مشکلات شایعی می باشد که خیلی وقت ها باعث ایجاد نگرانی هایی می شود.به خصوص اگر برای چند ثانیه صدای بوق به گوش برسد و بعد صدا قطع شده و دوباره تکرار شود. چون این بوق نوعی هشدار می باشد که علامت خرابی قطعات داخلی ی ...

شنبه 19 فروردین 1402

زیبایی

آرشیو
برای عفونت دندان روکش شده چه باید کرد؟

برای عفونت دندان روکش شده چه باید کرد؟

یکی از بزرگترین مزایای روکش کردن دندان ها دوام آنها است که با مراقبت مناسب، روکش های شما می توانند سال ها دوام بیاورند. نکته کلیدی این است که بدانید چه اقداماتی برای جلوگیری از آسیب و عفونت دندان روکش شده انجام دهید در این مطلب شما را با دلایل، راهها ...

پنجشنبه 31 شهریور 1401