close
چت روم
روایت پزشکیان از رایزنی‌ها برای رفع حصر/امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین

روایت پزشکیان از رایزنی‌ها برای رفع حصر/امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین

پیغام مدیر
| به وب سایت مجله اینترنتی پرستو خوش آمدید | شما می توانید برای استفاده از امکانات بیشتر در وب سایت ما عضو شوید | برای نویسندگی در سایت با ما تماس بگیرید |

تبلیغات


جایگاه تبلیغات رایگان ویژه نوروز 97


تبلیغات

روایت پزشکیان از رایزنی‌ها برای رفع حصر/امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین

تاریخ انتشار : 12 / 12 / 1396
روایت پزشکیان از رایزنی‌ها برای رفع حصر/امام بود به احمدی‌نژاد می‌گفت برو سرجایت بنشین
مجله اينترنتي پرستو
ما کاری کردیم که دراویش به آستانه تحریک رسیدند 

 جمهوریت نوشت: نائب رئیس مجلس: گویا کمیته پیگیری رفع حصر در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و رایزنی هایی کرده اند.

 

مسعود پزشکیان ، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر بهداست دولت اصلاحات در مصاحبه‌ای به مسئله رفع حصر اشاره کرد و در ادامه از پشت پرده های استیضاح ها و تحقیق و تفحص های مجلس گفت. پزشکیان همچنین به مسائلی مانند دختران خیابان انقلاب و خیابان پاسداران اشاره کرد و آن را نوعی لجبازی دانست.  

 

آنچه در ادامه می خوانید خلاصه ای از این مصاحبه است:

 

موضوع حصر استخوان لای زخم شده و باید تمام شود

پزشکیان درباره موضوع حصر و اخباری در این خصوص مبنی بر گشایش در این امر گفت : گویا کمیته پیگیری این موضوع در مجلس ، با رییس قوه قضاییه صحبت کرده اند و با آقای شمخانی هم جلسه ای داشته و رایزنی هایی کرده اند.

 

وی در خصوص این موضوع ادامه داد: برای ادامه کار ، هیچ راهی جز افزایش انسجام داخلی نداریم، یعنی اگر این استخوان لای زخم بماند در شرایطی که تحریم ها و تهدیدها هر روز در حال سخت تر شدن است و وضعیت جامعه و مباحث اقتصادی و کار نیز با مشکلاتی رو به رو است ، اختلافی به این شکل قابل ادامه دادن نیست.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد : اگر به خاطر اشتباه یا انحرافی که ما تصور می کنیم در آن بازه زمانی رخ داده، این زخم را باز نگه داریم این تهدید ملی رو به روز بدتر می شود ، بر اساس تجربه تاریخی که قابل مشاهده، کشورهایی که در آن تفرقه بوده ، هرگز به جایی نرسیده اند.

 

وزیر دولت اصلاحات خاطر نشان کرد: معتقدم حضرت علی (ع) ، 25 سال سکوت کرد و امام حسن(ع) صلح کرد تا اسلام بماند بنابراین باید این الگوی رفتاری را مدنظر قرار دهیم.

 

اگر امام (ره) بود از ابتدا به احمدی نژاد می گفت از تو رییس جمهور در نمی آید 

وی در پاسخ به این ادعای برخی جریان های سیاسی مبنی بر این که اگر مسائل سال 88 در زمان حضرت امام (ره) رخ می داد ، ایشان دستور به اعدام دو نامزد معترض می داد ، گفت : من تصور می کنم که اگر مباحث انتخاباتی سال 88 در زمان حضرت امام مطرح می شد ، ایشان از اساس اجازه شکل گیری چنین فضایی را نمی دادند، از آن فراتر ، اگر حرف هایی که آقای احمدی نژاد در همان دور نخست تبلیغات انتخاباتی در سال 84 زد ، در زمان حضرت امام (ره) می زد ، امام در همان زمان می گفت این فرد نباید وارد عرصه شود.

 

پزشکیان تاکید کرد: اگر امام (ره) بود از ابتدا به احمدی نژاد می گفت از تو رییس جمهور در نمی آید و برو سر جایت بنشین.

 

پزشکیان در بازخوانی رفتارهای احمدی نژاد تصریح کرد : این فرد بدترین تهمت ها را به آیت الله هاشمی رفسنجانی زد که تا پایان عمر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، سکوت برخی آقایان مقابل احمدی نژاد در ارتباط با آقای هاشمی رفتاری متناقض است، چرا که اگر ادعاهای احمدی نژاد درباره هاشمی درست نبود ، چرا جلوی حرف هایش را نگرفتند ، اگر بود چرا اجازه دادند هاشمی رییس مرکز تشخیص مصلحت نظام بماند.

 

بنی صدر هرگز مثل احمدی نژاد نبود و نظام را زیر سوال نمی برد 

پزشکیان با رد تشبیه رفتارهای احمدی نژاد به بنی صدر گفت : بنی صدر هرگز بی احترامی نمی کرد و نظام را زیر سوال نمی برد.

 

خاتمی سرمایه اجتماعی است / ریشه برخی رفتارهای مردم در ارتباط با خاتمی لجبازی با کل سیستم است 

پزشکیان با بیان این که باید دید درباره هر فرد مردم چه قضاوتی می کنند گفت: دلیل این که درست یا غلط هستیم این است که مردم درباره ما چه می گویند .

 

وی با اشاره به این موضوع تصریح کرد : رفتاری که مردم در قبال آقای خاتمی در دو انتخابات اخیر از خود نشان دادند یکی ناشی از این است که به هر حال ایشان سرمایه اجتماعی این کشور هستند و بخشی نیز از سر لجبازی مردم با رفتاری بود که با خاتمی شده بود.

 

موضوع دختران خیابان انقلاب نوعی لجبازی اجتماعی است

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که برخی رفتارهای مردم ناشی از ناراحتی هایی است که از سیستم دارند و لجبازی می کنند، گفت : من تصور می کنم در بسیاری از برهه های زمانی بعضا مردم به جای تصمیم گیری بر اساس استدلال و توازن بر اساس لجبازی رفتار می کنند.

 

وی ادامه داد : مثل موضوع حجاب و مباحثی که اخیرا پیش امده است، به نظر من این رفتارها بیشتر لجبازی است، از ابتدای انقلاب در حال تلاش هستیم تا حجاب را نهادینه کنیم در حالی که ابتدای انقلاب و بعد سال های بعد وضعیت خیلی بهتر از الان بود.

 

چرا به شیوه ای رفتار کردیم که به درگیری با دروایش منجر شود 

پزشکیان با بیان این که باید از مسیرهایی که منجر به درگیری می شود دوری کرد، گفت: ما کاری کردیم که دراویش به آستانه تحریک رسیدند ، در ضمن اینکه در آن ماجرا کاری وحشیانه، غیر اصولی و غیرانسانی انجام شد و پلیس در مقابل این وحشیگری خویشتنداری کرد اما به زمینه هایی که دراویش را به آنجا کشاند دقت نمی کنیم و حالا مجبور هستیم عده ای را به خاطر رفتار غیرانسانی که کرده اند قصاص کنیم اما آیا نمی شد کاری کنیم که این رفتارها از جانب دراویش بروز نکند و کار به اینجا نرسد ؟!

 

اگر همیشه بخواهیم در هر مسئله ای از تهدید و مسائلی مثل جاسوسی بترسیم راه به جایی نمی بریم 

نایب رییس مجلس با بیان این که به معنای کار کارشناسی احترام نمی گذاریم، تصریح کرد: در تمامی زمینه های دیگر نیز با مشکلاتی از این دست رو به رو هستیم، ما پول خود را هدر دادیم و ساختمان درست کردیم در شرایطی که به 120 نیرو احتیاج داریم یک هزار نیرو تربیت می کنیم.

 

وی تاکید کرد: برای توپ بازی کردن کی روش را از آن سر دنیا آورده اند چون قبول دارند کار کارشناسی نیاز است پس چرا نمی خواهیم قبول کنیم برای مسائل دیگر هم باید کارشناس از جای دیگر بیاوریم اما ما حتی بچه های نخبه خودمان را که از ایران می روند را هم از دست می دهیم و از اساس کارشناسان واقعی خودمان را هم تحویل نمی گیریم.

 

پزشکیان در این خصوص ادامه داد : آیت الله شاهرودی برای بیماری خود به خارج از کشور رفت و تصور این بود که آنجا کارشناسی بهتری در خصوص درمان وجود دارد و باید این را بپذیریم که کارشناسی موضعی جدا از لجبازی های سیاسی است.

 

وی تاکید کرد : اگر همیشه بخواهیم در هر مسئله ای از تهدید و مسائلی مثل جاسوسی بترسیم راه به جایی نمی بریم، اگر بخواهیم بگوییم هر کارشناسی از بیرون این مرزها برای جاسوسی می آید باید وضعیت فعلی مان را قبول کنیم.

 

رییس یک دانشگاه را مطابق نظر مجلس هفتم تغییر ندادم ، آن ها هم رفتند از واردات آمبولانس تحقیق و تفحص کردند! 

پزشکیان با اشاره به پرونده تحقیق و تفحص مجلس هفتم از واردات آمبولانس گفت : در موردی دیگر تحقیق و تفحص از واردات آمبولانس به راه انداختند، آن هم در شرایطی که تا پیش از آن وانت مزدا را به عنوان آمبولانس استفاده می کردند ، زمانی که ما اقدام به وارد کردن آمبولانس استاندارد کردیم، صداها بلند شد که در این میان عده ای سود کلان بردند و دزدی شده و با این بهانه ها تحقیق و تفحص راه انداختند.

 

وی درباره پشت پرده این موضوع گفت : به من گفته بودند یک رییس دانشگاه را برکنار کنم و دیگری را منصوب کنم و من توجه نکردم چون دلیل مستدل و منطقی برای این جابجایی نمی دیدم، همان افراد که در خواست این جابجایی را داشتند ، تحقیق و تفحص از آمبولانس ها را امضا کردند و بعضا دنبال استیضاح من رفتند.

 

پزشکیان تصریح کرد: این که در هر موضوعی همه را متهم کنیم و بعد اتهام را هم نتوانیم اثبات کنیم خود اشاعه فحشاء است. حتی اگر بدانید جرمی اتفاق افتاده اما در دادگاه ثابت نشود باز هم حق افشا ان را نداریم.

 

هاشمی وزیر نباشد ده برابر و صد برابر درآمد دارد 

پزشکیان با انتقاد از تدوین سیستم پرداخت حقوق و پاداش گفت : وزیرشدن در این کشور آش دهن سوزی نیست آن هم در شرایطی که هیات علمی از وزیر درآمد بیشتری داشته باشد الان خود دکتر هاشمی وزیر نباشد ده برابر و صد برابر پول در می آورد.

 

وی ادامه داد : در کشورمان کاری کردیم که از یک استاد که تازه در دانشگاه مشغول به کار شده است از یک رییس دانشگاه درآمد بیشتری کسب می کند دیگر در این جایگاه ها و امتیازدهی ها انگیزه ای نمی ماند.

 

صفدر حسینی قربانی یک هیاهو شد 

پزشکیان در خصوص موضوع حقوق های نجومی تاکید کرد : ماجرای صفدر حسینی یک هویی بود که راه افتاد و او را قربانی کردند و بعد نتوانستند ثابت کنند که تخلف شده است، البته اکثر درآمدهای نجومی در چهارچوب های قوانین اشتباهی است که خود ما پایه گذاری کرده ایم پرداخت می شود.

 

وی افزود: بعضی پزشکان بر اساس مقررات می توانند 300 میلیون تومان در آمد داشته باشند حالا تازه سقف گذاشته اند که 80 میلیون تومان باشد ، بر اساس قرارداد های بیمه تکمیلی ، من پزشک به راحتی در ماه 500 میلیون تومان کاسب هستم قوه قضاییه و دولت و مجلس هم قرارداد دارد.

 

بیشتر استیضاح ها در کشور ما پشت پرده دارد 

نایب رییس مجلس در خصوص استیضاح وزرا در مجلس گفت : هرگز استیضاح هیچ وزیری را در طی سال هایی که در مجلس بودن امضا نکردم چرا که این شیوه استیضاح وزرا را مفید نمی دانم.

 

وی ادامه داد: وزیر بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد و دستوری که از بالاتر می گیرد مدیریت می کند بنابراین استیضاح وی چندان کار منطقی نیست علاوه بر این که در بسیاری از استیضاح ها پشت پرده هایی نیز درباره فشار به وزیر و یا تسویه حساب با وی وجود دارد.

 

پزشکیان همچنین تصریح کرد: البته در استیضاح شیخ الاسلامی موافق استیضاح صحبت کردم اما محتوای صحبتم که هنوز هم موجود است انتقاد از احمدی نژاد بود چرا که تصور می کنم در جریان آن استیضاح شیخ الاسلامی قربانی احمدی نژاد شد .

 

وزیر دولت اصلاحات تصریح کرد : در بسیاری از موارد خود ما نمایندگان در انتصاب مدیرکل و کارشناس دخالت می کنیم و به این شکل مدیریت یک مجموعه را فلج می کنیم و بعضا کسانی استیضاح وزراء را پیگیری می کنند که وزیر به حرف آن ها در عزل و نصب ها گوش نداده است در حالی که ما باید اجرای قانون را از وزیر بخواهیم و باید در خصوص علت عدم اجرای قانون از او سوال کنیم.

 

بخشی از مشکل موسسات اعتباری از خود مجلس شروع شده است 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سوال از رییس جمهور درباره وضعیت نابسامان موسسات مالی و اعتباری گفت : مجلس مجوز راه اندازی موسسات اعتباری را به نحوی در قانون داد پس خود مجلس نیز در وضعیت فعلی مقصر است .


اگر از این مطلب خوشتون اومده باشه میتونید برای بهتر شدن مطالب و همچنین پیشرفت و پایداری این مجله در آن سهیم باشید
شما فقط با پرداخت 2000 تومن میتونید در هزینه های این مجله شریک شوید


نویسنده :
تعداد بازديد : 36

ارسال نظر براي اين مطلب

نظرات شما باعث دلگرمی ما و بهتر شدن مطالب سایت می شود
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تبلیغات

جهت سفارش کلیک کنید

به گروه تلگرام سایت ما بپیوندید به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید
درج تبلیغات رایگان ویژه نوروز